Російський Газпром заявив, що ініціює розірвання контрактів на поставку і транзит газу компанії Нафтогаз України, повідомляє hromadske.ua.
Про це заявив глава правління Газпрому Олексій Міллер, йдеться на сторінці компанії у Twitter.
«Стокгольмський арбітраж, керуючись подвійними стандартами, ухвалив асиметричне рішення за контрактами на поставку і транзит газу з НАК Нафтогаз України. Таким чином, рішення арбітражу суттєво порушило баланс інтересів сторін за даними контрактами», — заявив Міллер.
Він сказав, що Газпром проти того, «аби за їхній рахунок вирішувалися проблеми в Україні».
«Газпром змушений негайно почати процедуру розірвання контрактів з Нафтогаз України на поставку і транзит газу в Стокгольмському арбітражі», — заявив Міллер.
У Нафтогаз України Громадському повідомили, що поки не коментують таке рішення з боку РФ.
«Нафтогаз України поки що не коментує заяву голови Газпрому Олексія Міллера. Нафтогаз поки що не отримав ніяких документів від Газпрому», — повідомили Громадському у прес-службі української компанії.
28 лютого Стокгольмський арбітраж задовольнив вимоги Нафтогазу до Газпрому за позовом на транзит газу на суму 4,673 мільярда доларів США. Таким чином, за результатами двох арбітражів між компаніями на поставку і транзит газу Газпром повинен доплатити НАК $2,56 мільярди.
Газпром підтвердив зобов’язання виплатити Нафтогазу $2,56 млрд, але заявив, що не погоджується із таким рішенням.
Однак 1 березня Газпром скасував поставки уже оплаченого газу Україні. Україна ж заявила, що Газпрому нараховуватиметься пеня за відмову постачати газ.
Нафтогаз закликав українців зменшити температуру в приміщеннях на один градус вдень і на два — вночі. Крім того президент Порошенко закликав українців економити газ та долучатися до ініціативи «Прикрути».
Нафтогаз з кінця 2015 року не постачав газ з Росії. Згідно з рішенням Стокгольмського арбітражу Україна зобов’язана відновити постачання мінімальних обсягів газу з Росії відповідно до положення контракту «бери або плати».
Нафтогаз судиться з Газпромом з 2014 року щодо 2 великих питань — ціни на російський природний газ і транзит газу.