Генпрокурор перевірить підслідність справ, які вже розслідує НАБУ: що це означає

Генеральний прокурор Руслан Кравченко заявив, що перевірить підслідність справ, які розслідує Національне антикорупційне бюро України. Предметом перевірки буде факт того, чи стосуються провадження підслідності та повноважень НАБУ.

Таку заяву Кравченко зробив у середу, 23 липня, під час засідання Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради з питань розслідування можливих фактів корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень в правоохоронних органах, судах та органах судової влади. Засідання транслювали в офіційному YouTube-каналі, передає OBOZ.UA.

Деталі засідання

Відповідаючи на питання депутата Ради Максима Бужанського про те, чи вже було проведено ревізію справ НАБУ та САП, генпрокурор заявив, що в НАБУ є справи, які воно не має розслідувати, оскільки це не їхня підслідність.

Насамперед у пріоритеті – кримінальні провадження без процесуального рішення, які “довгий час на досудовому розслідуванні – від року і більше року, два, три, чотири, п’ять”.

“Окремий кейс – відправити за підслідністю справи, які розслідує НАБУ за чужою підслідністю, до правоохоронних органів, які мають цю підслідність”, – сказав Кравченко.

Він додав, що обмеження повноважень Спецалізованої антикорупційної прокуратури (САП) та надання повноважень генпрокурору щодо підпису підозр топпосадовцям та перевірка підслідності справ НАБУ – “це велика відповідальність”.

Що передувало

У вівторок, 22 липня, Верховна Рада 263 голосами ухвалила законопроєкт 12414, який обмежує повноваження НАБУ і САП та передає їх генпрокурору. Автором поправок став народний депутат Максим Бужанський.

Того ж дня президент Володимир Зеленський підписав закон.

У низці міст України громадяни вийшли на мирні акції протесту проти проголосованого законопроєкту. Учасники мітингів вважають, що через новий закон НАБУ та САП втратять незалежність.

Нагадаємо, в понеділок, 21 липня, у СБУ заявили про викриття нардепа від ОПЗЖ Федора Христенка в роботі на РФ, який, за даними слідства, мав значний вплив на НАБУ.

Окрім того, трьох працівників НАБУ підозрюють у скоєнні резонансних ДТП з травмованими. Ще один виявився “кротом” ФСБ РФ, діяльність якого курував посадовець часів Януковича, який перебуває в окупованому Криму.