Голос України за океаном: місія церковної дипломатії у США

Під час панельної дискусії «Україна очима американців: виклики сприйняття та стратегії комунікації», що відбулась 15 липня в Інтерфакс-Україна за підтримки Фонду Ганнса Зайделя, виступив директор зовнішніх зв’язків Української Церкви Християн Віри Євангельської Юрій Кулакевич. Він розповів про роботу українських релігійних лідерів у США та важливість церковної дипломатії у просуванні інтересів України.

За словами Юрія Кулакевича, саме церковники України мають не аби який вплив на американське суспільство, а їх сенсові проповіді давно стали пізнаваним явищем у міжнародних колах. Особливу роль у цьому відіграє Всеукраїнська рада церков і релігійних організацій, яка виступає єдиним голосом перед зовнішнім світом.

«Про нас дізнались, коли Віктор Федорович завернув з Борисполя делегацію Всеукраїнської ради церков. Боялись, що Рада щось скаже зайве, бо церковні діячі завжди стоять на боці України й народу. Це наша держава, ми тут народжені, і за межами ми ніколи не скажемо нічого поганого», – підкреслив Кулакевич.

Він розповів, що українська діаспора в США – величезна сила, зокрема сотні церков різних напрямків, які досі пам’ятають своє коріння.

«У штаті Вашингтон створена Рада українських церков, де є і п’ятидесятники, і православні, і католики. Вони відчувають свою відповідальність за Україну», – зазначив пастор.

Окремо він говорив про необхідність співпраці церков, держави та аналітиків, аби за океаном звучали правдиві меседжі про переслідування релігійних громад на окупованих територіях.

Також пастор нагадав, що росія вже давно використовує релігію як інструмент пропаганди та маніпуляцій, і закликав світову спільноту не дозволяти кремлю спотворювати поняття духовності та традиційних цінностей.

“Шановні, я завжди можу навести приклад моєї родини. Мій дід, п’ятидесятницький пастор, він був засланий радянським режимом за те, що він був священнослужителем в робочі табори Сибіру. І чудом повернувся додому. Мій дядько, священнослужитель, так само п’ятидесятної церкви, був засланий на хімічні заводи Казахстану. Це така форма вбивства людей була тоді. Ви без сумніву знаєте про це, як правозахисники. І я кажу кожному такому, хто починає нам розказувати про переслідування в Україні на противагу рф, як оплоту традиційних і сімейних цінностей в сучасному світі, я кажу: “Не розказуйте мені історії. Я пам’ятаю наш дім, коли його перевертала міліція, намагаючись знайти там Біблію або пісенник християнських гімнів.», – підсумував Юрій Кулакевич.

Наприкінці він закликав українців у США створювати об’єднання церков у кожному штаті та ще активніше доносити правду про Україну американському суспільству.