У передостанній день зими народилася Анна Буткевич, котра вже більше двох років веде програму «Без гриму» відразу в двох форматах – телешоу і радіопрограми (на телеканалі ICTV і хвилях радіостанції Люкс FM). Якщо ви дивитесь телевізор або слухаєте радіо, то з великою ймовірністю бачили або чули бодай одну програму Анни Буткевич. У рамках свого шоу вона запрошує на відверту розмову одних з найпомітніших публічних людей як України, так і світу. Поки що не всі встигли повідповідати на провокаційні запитання Анни Буткевич і поділитися ексклюзивними подробицями зі свого життя, але список уже дуже довгий і різношерстна: Іван Дорн і Стівен Болдуїн, Оля Полякова і Джон Малкович, Машу Єфросиніна і Леннокс Льюїс, Андрій Шевченко й Оскар Де Ла Хойя… І за величезним збігом сотий, ювілейний випуск програми «Без гриму» якраз припав на день народження Анни Буткевич. Тому вирішено було вбити одним пострілом двох зайців. Ну, або скільки вдасться.
Із цієї нагодиІз цієї нагоди в Equides Club відбулося ювілей-шоу. Вечір був дуже атмосферним. Із самого входу, ще навіть раніше за гардеробницю, гостей зустрічав «народний балет на ходулях» Liumanov show. До слова, його учасниці пізніше не лише сновигали між гостями, створюючи незвичайний настрій, а й двічі танцювали під час концертно-нагороджувальної програми.
Вечір вів шоумен Серж Гагарін, також причетний до шоу «Без гриму». Сама іменинниця Анна Буткевич у цей день вирішила не намагатися поєднати свято і роботу – принаймні майже не намагалася, двічі піднявшись на сцену: вперше – щоби привітатися з Сержем та всіма гостями відразу, вдруге – щоб дебютувати в якості співачки, презентувавши гімн шоу «Без гриму» – пісню з однойменною назвою.
Артисти, котрі виступали на вечірці, працюють у дуже різних напрямках і мають дуже різний рівень як майстерності, так і популярності: TAYANNA, Ivan Navi, Поліграф ШарікOFF, Kishe, Rumbero`s, stand-up комік Наталія Гаріпова. Либонь, найдрайвовішим був Поліграф, а найнесподіванішою – Наталія Гаріпова. Більшість її дотепів не варто повторювати в пристойному товаристві. Як сказав один гість, «у залі як мінімум троє дітей – ну нічого, їм батьки вдома розкажуть, що таке клітор і кунілінгус».
Гості заходу теж були дуже різномастими, серед них були і політики, і митці, і спортсмени. Єдина спільна риса – відомість: Гайтана, Сергій Поярков, Поліна Логунова, Річард Горн, Соня Плакидюк, Марія Дідковська, Валерій Чигляєв, Кіра Мазур, Андре Тан, Павло Шилько, Мохаммад Захур, Олександр Шовковський, Анна Добриднєва, Володимир Цой, Владислав Ващук, Олег Герман, Наталія Заболотна, Антон Геращенко, Ольга Альонова, Олександр Тимофєєв, Едуард Насиров…
Більшість гостей лише частувалася фуршетом та насолоджувалася спілкуванням і концертом (Серж Гагарін так і сказав, сформулювавши це «кушать і хлопать»). До слова, фуршет офіційно був «без глютену, без цукру і без лактози», але чомусь із безалкогольних напоїв можна було попити хіба що водички і… «Фанти». Отакої!
Лише незначна частина гостей номінувалася на премію «Золота рукавичка», яку з нагоди сотого випуску «Без гриму» вручали вперше – за найвідвертіші, найнестандартніші і найсміливіші відповіді в ефірі шоу. Чому саме рукавичка? Через те, що Анна Буткевич для кожної програми підбирає нову пару рукавичок – щоб викликати співрозмовника на словесну дуель. Самі «унікальні статуетки» виглядали радше як відрубані руки, але, мабуть, художник так бачить.
Сама церемонія проходила без нагороджень на сцені – Серж Гагарін сказав, що Анна однаково поважає всіх гостей, тому кожному переможцеві відвезе його статуетку особисто. Тому просто виступи артистів чергувалися з демонстрацією роликів, де називалася номінація і показувалася нарізка з відповідей номінантів. Щоправда, незрозуміло, хто саме і за якими критеріями обирав переможця.
Отже, першу «Золоту рукавичку» отримали:
- в номінації «Одкровення року» – український дизайнер Андре Тан за розповідь про те, як звільняє людей;
- у номінації «Нежданчик року» – боксер Володимир Кличко за історію про те, як щоразу, коли він летить у літаку, його плутають із братом Віталієм, столичним мером;
- у номінації «Спринтер року» – Микола Тищенко за найшвидший бліц в історії програми;
- у номінації «Здивував року» – Андрій Данилко за розповідь про те, що зірка на Хрещатику тепер не має відношення до комуністичної партії, це голова Сердючки;
- у номінації “Користь року” – Соня Плакидюк, яка поділилася авторським рецептом боротьби зі стресом;
- у номінації “Сміливець року” – Гарік Корогодський (правда, його історія чомусь була не про сміливість);
- у номінації “Скандал року” – Олег Ляшко за розповідь про перше кохання («Аллу, в якої ьуло троє дітей»);
- у номінації «З’їхав року» – Віталій Козловський за найбільш гнучке уникання відповіді;
- у номінаціях «Один на 100» та «Одна на 100» – Ростислав Валіхновський та Вікторія Тігіпко відповідно.
Заради об’єктивності слід згадати про кілька ложок дьогтю. По-перше, дехто з гостей сказав уголос, що вся ця розкіш у воюючій країні виглядає дещо двозначно. По-друге, весь захід вівся державною мовою країни, з якою ми, власне, і воюємо (й організатори не змогли пояснити цього феномену – залишається лише сподіватися, що вони наступного разу приділять увагу цьому моменту). По-третє, сума, зібрана на аукціоні, не перевищувала витрати організаторів на власне організацію заходу, тому можна було би просто передати кошти цьому самому Науково-практичному медичному центру Дитячої кардіології та Кардіохірургії МОЗ України. Хіба що можна сказати, що таким чином організатори привернули увагу до проблеми – адже і преси на заході було чимало. Може, хтось із потенційних меценатів, приваблений списком селебрітіз на заході, прочитає або подивиться матеріал про «Золоту рукавичку», пройметься і пожертвує кардіологам суму, необхідну для купівлі нового обладнання…
Що ж, підбиваючи підсумки: перший млинець не був глевким, хоча й мав дивний присмак. Подивимося, як розвиватиметься премія та Анна Буткевич. Це обіцяє бути як мінімум цікавим.