Все візуально змінюється з віком. Будівлі починають руйнуватися, машини стають іржавими, а тканини зношуються. Людські риси, звичайно, також не захищені від часу, що призводить до появи сивого волосся, зморщок і зменшення зростання.
Ви, можливо, неохоче прийняли свій зникаючий колір волосся і змінену шкіру, або ви, можливо, чіплялися за свою молоду зовнішність за допомогою процедур та фарб… Не кожен може постарішати витончено, але, якщо ви намагаєтеся сповільнити час, корисно буде дізнатися, чому це відбувається …
Поява сивини
Волосяні фолікули містять пігментні клітини, відомі як меланоцити, які генерують два кольорових пігментів: еумеланін (темно-коричневий / чорний) і феомеланін (червоний / жовтий). Ці пігменти поглинаються кератиноцитами. Кератиноцити виробляють кератин, сильну речовину, яка формує фізичну структуру волосся. Потім включаються пігменти у ювенільні волокна волосся з співвідношенням еумеланіна і феомеланіна, які визначають точний колір кожного пасма волосся. З часом кератиноцити поступово відмирають, затримуючи в собі меланінові пігменти. Меланоцити одночасно гинуть, тому менше пігменту передається кератиноцитам, що призводить до появи більш світлих пасм. Протягом усього життя стовбурові клітини — попередники меланоцитів і кератиноцитів — витрачаються, а це означає, що клітини-репліки для заміни прострочених клітин більше не виробляються. Кератиноцити і меланоцити продовжують зникати до тих пір, поки у кожного волоска не буде нестачі пігменту, і в людини не буде повністю сірого або білого волосся.
Зменшення зросту
Ви не уявляєте собі: люди зменшуються в зростанні, коли стають старшими. Це пов’язано з поступовими змінами в хребті впродовж всього життя людини. Хребет складається з хребців (окремих хребтів) з міжхребцевими дисками, прорізаними між ними. Міжхребетні диски мають пористу структуру, що дозволяє їм діяти як амортизатори, тим самим зменшуючи вплив на кістки. Неминуче, весь цей тиск, який чиниться на міжхребцеві диски, пошкоджує їх і робить більш тонкими. У сукупності скорочення висоти кожного міжхребцевого диска достатньо, щоб помітно зменшити загальну висоту людини. Поряд зі зменшенням загального зростання постава людини може створити ілюзію, що вона стала коротшою. Літні люди мають тенденцію виглядати ще коротше, тому що вони стають більш згорбленими, і це явище називається кіфозом. Однією з причин цього є саркопенія, прогресуюча втрата маси і функцій скелетних м’язів. Остеопороз характеризується крихкими кістками і надмірною втратою мінералів, що знаходяться в них, також є одним з основних факторів розвитку кіфозу. Коли хребці стають більш крихкими, вони більшою мірою сприйнятливі до переломів і можливості бути розчавленими. Однак, вплив сонячного світла дозволяє організму виробляти вітамін D, який має вирішальне значення для міцності кісток, тому для того, щоб уникнути скорочення, потрібно просто відправитися в сонячну відпустку!
Зморшки у часі
Незліченні косметичні засоби мають «омолоджуючий» компонент, що згладжує борозенки, які життя вдавлює в наші обличчя. Найбільший орган тіла — шкіра — піддається впливу всього, з чим ми стикаємося в нашому оточенні, і що змушує її зношуватися. Наприклад, сонячне світло, хоча і життєво важливий для природного виробництва вітаміну D, наповнене ультрафіолетовими (УФ) променями. Ультрафіолетове світло проникає в шкіру, руйнуючи колаген і еластин, які утворюють сполучну тканину шкіри і надають їй еластичність. Коли ці молекули руйнуються, шкіра втрачає свою еластичність. Це означає, що шкіра не може прийти в норму після того, як деформується через наші різні вирази і емоції на обличчі, і, таким чином, на ній утворяться зморшки. Ультрафіолетове світло не єдиний винуватець, паління може також посилити появу зморшок, обмежуючи приплив крові до шкіри. Точно так само зневоднення може призвести до зморшок, або деякі медикаменти.
Людина може сповільнити інтенсивність цих фізичних змін, дотримуючись здорового способу життя, вільного від сигарет та шезлонгів, але в кінцевому підсумку, на думку експертів, їх прийняття тільки підвищує впевненість у собі.