Кур’єри рятують китайців в умовах карантину, пише Financial Times.
Люди, які готують і доставляють страви, є містками до навколишнього світу для мільйонів жителів китайських міст.
“Але багато з усамітнених хочуть бути впевненими в тому, що їхня їжа є гарячою, а люди, які її розвозять, – ні”, – пише газета.
Нині на додачу до звичної інформації про ціну їжі ресторани у Китаї додають повідомлення для клієнтів про температуру тіла кухарів, пакувальників і кур’єрів кожного замовлення.
Цей клаптик паперу отримав назву “Гарантія заспокоєння”.
В умовах розповсюдження коронавірусу ці кур’єри стали справжніми героями у Китаї, їх поважають так само, як лікарів, пише видання, цитуючи директора China Market Research Group Шона Рейна.
“Тим, хто доставляє їжу, що замовлена онлайн, вдалося заспокоїти країну так, як це не вдавалося нікому, навіть уряду, оскільки вони показують людям, що ті можуть купувати їжу за прийнятною ціною”, – вважає Рейн.
У Китаї налічується близько 400 мільйонів клієнтів онлайн-сервісів із доставки їжі. Найбільша компанія, що надає такі послуги, називається Meituan. Нині її кур’єрам видають картку з інформацією про температуру їхнього тіла і про те, чи був у цей день продезінфікований рюкзак, у якому вони перевозять їжу. Таку картку закріплюють на жовтій формі кур’єрів.
Financial Times відзначає, попри те, що багато китайців тепер віддають перевагу доставці готової їжі, а не відвідуванню ресторанів, справжній бум переживає ринок доставки продуктів з магазинів. У компанії Meituan відзначають, що кількість таких замовлень зросла майже втричі під час святкування китайського Нового року у порівнянні з періодом до спалаху коронавірусу.