Одним із методів промоції власної території став традиційний для Буковини фестиваль Маланок у Вашківцях.
Сотні людей, переодягнених у різних персонажів, йшли довкола площі міста, співали і танцювали. Найбільше захоплення у гостей фестивалю викликали величезний індійський слон та символ 2019 року – гігантський кабан, пише кореспондент Укрінформу.
Голова Вашківецької ОТГ Микола Перч розповів, що подібний захід у їхньому місті проводиться уже давно. Але на фестиваль це дійство перетворили сім років тому. І з кожним роком Вашківці приймають все більше і більше туристів під час різдвяно-новорічних свят.
“У нас кажуть – не має Маланка початку, не матиме вона і кінця. Ніхто не знає, коли саме зародилася ця традиція. Колись у давнину, в центрі нашого міста жив один пан, який запровадив традицію проведення своєрідного конкурсу. Він проводив певний огляд маланкарів. І тому колективу, який йому найбільше сподобався, він дарував бочку пива. І зараз у нас ця традиція відроджується. Ми влаштовуємо своєрідний карнавал Маланок. Можна сказати, що наша Маланка вже стала своєрідним брендом території. У Вашківцях проживає трохи більше шести тисяч мешканців. А на час проведення фестивалю у нашому місті стає приблизно удвічі більше людей”, – розповів голова громади.
Цього року у фестивалі «Вашківецька Маланка (Переберія)» взяли участь більше 30 колективів. На фестиваль приїжджають гості не лише з усіх куточків Буковини й України, а і багато закордонних гостей. За словами керівництва громади, торік була спроба зробити цей фестиваль міжнародним.
Призовий фонд фестивалю -у цьому році склав 30 тисяч гривень. Кожен колектив, який зареєструвався на фестиваль, отримав по 500 гривень за участь. А головний приз отримав місцевий колектив «Шамани». Вони отримали пам’ятні подарунки та 8 тисяч гривень.
Цікаво, що під час Маланки кожен колектив має своїх так званих козаків. Вони зі свистком слідкують за порядком, тримають дисципліну в колективі. А на завершення фестивалю, ніби як у покарання, цих наглядачів купають у місцевій річці Теплиці, яка не замерзає взимку. А потім спалюють маску і дідух. Така традиція є.