Люди намагаються впоратися з тривожністю через коронавірус по-різному – дивляться серіали запоєм, багато їдять або вживають алкоголь.
Але це все способи уникнути того, щоб розібратися з тривожністю, розповіла психіатр Річа Батіа виданню Guardian.
По-перше, слід зрозуміти, що тривожність – це нормальна еволюційна реакція на можливу небезпеку чи загрозу. А потім спробувати сприймати її як “набір почуттів, думок та емоцій”, а не те, що контролює ваше життя.
“Почуття приходять і минають, і про це слід нагадувати собі, коли ми почуваємося стривоженими”, – каже лікарка.
Можна виділити собі час на хвилювання, скажімо, 30 хвилин на день. Це допомагає залишатися зібраним решту часу, радить Асоціація когнітивно-поведінкової терапії.
Не думайте про карантин як про те, що ви “застрягли вдома”.
Ні, ви насолоджуєтеся довгоочікуваною можливістю уповільнитися і зосередитися на собі та своєму домі, радить психолог Аарті Гупта з американської Асоціації тривожності та депресії.
Фахівці також радять встановити певні ритуали на час карантину (наприклад, ранкова прогулянка, ведення щоденника або щоденне спілкування з родичами онлайн), робити фізичні вправи, знайти спосіб допомагати іншим і підтримувати зв’язок з близькими через інтернет.
Пам’ятайте, що ізоляція на час епідемії – це те, що впливає на всіх у всьому світі.
“Ми всі в цьому разом, і науковці всього світу намагаються працювати разом, щоб швидко знайти рішення”, – каже пані Батіа.