Закон “Про забезпечення функціонування української мови як державної” загалом підтримали 278 народних депутатів. “Проти” проголосували 38 депутатів, утрималися — 7, не голосували – 25.
Відповідні дані опубліковані на сайті Верховної Ради України. Зокрема, такі цифри наведені у документі “Результати поіменного голосування № 10 від 25.04.2019 11:02:00 (10 сесія 8 скликання)”, передає Укрінформ.
Згідно з даними, із 38 депутатів фракції “Опозиційний блок” проти мовного закону проголосував 31 народний депутат.
Окрім того, з депутатської групи “Відродження” не підтримали законопроект народні депутати Антон Кіссе та Василь Гуляєв, а також утрималися Валерій Писаренко та Артем Ільюк.
Серед позафракційних народних депутатів, які проголосували “проти”, 5 народних депутатів, а саме: Юрій Бойко, Сергій Дунаєв, Юлій Іоффе, Сергій Льовочкін та Євгеній Мураєв. Утрималися від голосування позафракційні народні депутати Яків Безбах, Віктор та Іван Балоги.
У фракції “Блок Петра Порошенка” утрималися від голосування два народні депутати: Давид Макар’ян та Григорій Тіміш, а не голосували Олексій Гончаренко, Олександр Грановський, Аркадій Корнацький та Петро Сабашук.
Також зазначається, що відсутній під час голосування був і народний депутат “БПП” Сергій Лещенко, проте його колега з фракції Тетяна Чорновол у Facebook повідомила, що Лещенко був у сесійній залі, про що свідчить світлина, яку вона опублікувала.
У розрізі фракцій та депутатських груп, із “БПП” законопроект підтримали 106 народних депутатів із 135, із “Народного фронту” – 66 із 80, із “Опозиційного блоку” – жодного голосу “за”, із фракції “Самопоміч” підтримали 21 народний депутат із 25, із депутатської групи “Відродження” – 4 із 24 народних депутатів підтримали законопроект, із фракції “Батьківщина” – 16 із 20 народних депутатів, із депутатської групи “Воля народу” законопроект підтримали 7 депутатів із 19. У повному складі мовний закон підтримала фракція “Радикальна партія Олега Ляшка” – 21 із 21.
Із 61 позафракційних народних депутатів “за” проголосували 37.