Дослідник з Каліфорнійського університету в Ріверсайді Едвард Швитерман і мікробіолог з Медичної школи Мерілендського університету Шиладитья ДасСарма стверджують, що до того, як зелені рослини почали збирати сонячну енергію, цьому навчилися маленькі фіолетові організми. ДасСарма впевнений, що інопланетне життя може розвиватися таким самим чином.
Про це повідомив Naked Science.
Ще в 2007 році з’явилася ідея про те, що рання Земля була фіолетовою. Рослини і фотосинтезуючі водорості використовують хлорофіл для поглинання сонячної енергії, але не поглинають зелене світло. І це дивно, адже воно багате енергією. Як вважає ДасСарма з колегами, можливо, щось інше вже використало цю частину спектру, коли розвинулися фотосинтезатори хлорофілу.
На думку вчених, мова йде про прості організми, які захоплюють сонячну енергію за допомогою молекули ретиналю, чиї пігменти найкраще поглинають саме зелене світло.
“Вони не настільки ефективні в засвоєнні сонячної енергії, як хлорофіли, але вони простіше. Ця молекула все ще поширена на Землі серед бактерій і таких одноклітинних організмів, як археї”, – сказано в повідомленні.
Незалежно від того, чи було перше життя на Землі фіолетовим, ясно, що деяким організмам цей колір відмінно підходить, як стверджують вчені. Отже, інопланетне життя може дотримуватися тієї ж стратегії, що і земне. І якщо воно використовує ретинальні пігменти для засвоєння енергії, астробіологи зможуть їх виявити при спостереженні за певними світловими сигнатурами.