Уряд Ірану погрожує виходом з угоди про нерозповсюдження атомної зброї, а також заявляє про блокування поставок нафти з Перської затоки, якщо влада США продовжить вживати санкцій проти Тегерана. Про це повідомляє ZN.ua,- передає УНІАН.
За словами голови генштабу Ірану Мохаммеда Багері, якщо “буде продовжувати зростати ворожість”, то вони зможуть заблокувати Ормузьку протоку.
“Якщо наша нафта не буде транспортуватися цією протокою, то й нафта з інших країн, звичайно, не буде транспортуватися через неї”, – повідомив керівник генштабу Ірану.
Як повідомлялося раніше, США запровадили для восьми країн заборону на купівлю іранської нафти. Це – Китай, Індія, Японія, Південна Корея, Тайвань, Туреччина, Італія і Греція. Раніше Вашингтон ввів піврічну відстрочку від санкцій для того, щоб ці країни мали час, аби скоротити закупівлі іранської нафти.
У березні обсяг нафти, імпортованої з Ірану, оцінювався приблизно в мільйон барелів на день.
У квітні 2018 року, до виходу США з іранської ядерної угоди, Іран постачав на експорт близько 2,5 мільйона барелів на добу.
Адміністрація президента США Дональда Трампа з 5 листопада 2018 року відновила всі санкції проти Ірану, які раніше були зняті в рамках “ядерної угоди” 2015 року; обмежувальні заходи торкнулися експорту нафти, судноплавства, банківської і всіх інших галузей, які стосуються економіки.