Кандидат у президенти Польщі від партії “Громадянська коаліція” Рафал Тшасковський однозначно заявив, що виступає за вступ України до НАТО, повідомляє Польське агентство преси (PAP), передає “Інтерфакс-Україна”.
“Я вважаю за краще, щоб Путін різав усі свої зуби в Україні, а не в Польщі. Я за те, щоб… Україна була частиною Європи, а не в лапах Путіна. Путін розуміє тільки мову сили, і тільки тоді він не буде продовжувати війну …, якщо будуть гарантії безпеки. Якщо їх не буде, особливо американських, Путін переозброїться і знову нападе. Якщо він побачить, що ми слабкі, є небезпека, що він піде далі”. Він стверджував, що Північноатлантичний альянс і європейська оборонна спроможність повинні бути посилені”, – заявив Тшасковський в інтерв’ю на YouTube-каналі в суботу.
Він також стверджує, що Північноатлантичний альянс і європейська оборонна спроможність повинні бути посилені.
За інформацією агентства, Тшасковський не підписав декларацію з восьми пунктів, підготовлену Славоміром Менценом, який посів третє місце в першому турі виборів як кандидат від Конфедерації, політики погодилися з чотирма з восьми пунктів декларації.
Разом з тим, політики погодили чотири пункти декларації, яку запропонував Менцен. Тшасковський заявив, що не дозволить відправляти польських солдатів в Україну. Він погодився не підписувати закони про підвищення податків, він також не погодиться на зменшення доступу до готівки і посилення правил володіння зброєю.
Як повідомлялось, заяву про Україну та НАТО Навроцький зробив на початку тижня під час розмови на YouTube-каналі з Менценом і своїм опонентом на виборах – мером Варшави Рафалом Тшасковським, котрого висунув ліберально-демократичний опозиційний блок “Громадянська коаліція”. Менцен запропонував обом політикам підписати декларацію, яка складається з восьми пунктів. Два з них стосувалися України: “Я не дозволю відправляти польських солдатів на територію України” та “Я не підпишу закон про ратифікацію вступу України в НАТО”.
Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск назвав державною зрадою слова Навроцького про те, що Польща ніколи не підтримає вступ України в НАТО.
Перший тур виборів президента Польщі 18 травня завершився з наступними результатами: Тшасковський випередив Навроцького менше, ніж на один відсоток – 31,4 проти 29,5%. Другий тур пройде 1 червня.