У п’ятницю Кабінет міністрів України опублікував оновлений список обмежень на час карантину.
Тепер українцям заборонили:
- Перебувати у громадських місцях без респіратора чи маски (можна – саморобній). Заборона починає діяти з 6 квітня.
- Ходити по вулицях більше, ніж вдвох. Виняток – супровід дітей до 14 років батьками, опікунами, піклувальниками, прийомними батьками, батьками-вихователями або повнолітніми родичами. Ще виняток – службова необхідність. Починає діяти з 6 квітня.
- Дітям до 14 років – перебувати у громадських місцях без супроводу батьків, опікунів чи дорослих родичів.
- Відвідувати заклади освіти тим, хто навчається.
- Відвідувати парки, сквери, зони відпочинку, лісопаркові зони та пляжі. Виняток – вигул собаки наодинці та “службова необхідність”.
- Відвідувати спортивні і дитячі майданчики.
- Виходити на вулицю без документів, які посвідчують особу, підтверджують громадянство чи її спеціальний статус.
- Самовільно залишати місця обсервації (ізоляції).
- Заборонені всі масові заходи: концерти, спортивні фестивалі, рекламні акції, релігійні заходи, соціальні збори і т.д. Дозволені лише заходи, потрібні для роботи органів влади, й лише за умови, що учасники будуть у масках чи респіраторах та дотримуватимуться протиепідемічних заходів.
- Заборонені всі заклади, які передбачають відвідувачів: ресторани, кафе, ТРЦ та інші розважальні об’єкти і заклади культури, фітнес-центри та решта закладів зі сфери торгівлі та побутового обслуговування. Ця заборона не поширюється на: продуктові магазини, автозаправки і магазини автозапчастин, аптеки, магазини з для тварин, сільськогосподарські магазини, магазини мобільного зв’язку і електронної техніки, всі фінансові установи (зокрема банки), заклади громадського харчування, які працюють з доставкою (але кур’єри мають бути у засобах захисту), заклади розміщення, де проживають медики і люди на обсервації. Також продовжать працювати інкасатори, техпідтримка, ремонт електроніки, пошта та ряд інших інфраструктурно важливих об’єктів.
- Заборонені “маршрутки” та автобуси (регулярні і нерегулярні) у містах, а також приміські маршрути, маршрути між містами та областями. При цьому, не заборонено їздити власними легковими авто, також службовими машинами, а також перевозити медиків, працівників продуктових магазинів, правоохоронців і військових тощо. При цьому всі пасажири повинні мати маски чи респіратори, а їхня кількість у транспорті не може бути більшою від кількості місць для сидіння.
- Заборона метро у Києві, Харкові і Дніпрі.
- Заборона всіх пасажирських поїздів: приміських, регіональних і дальніх. Дозволяються лише окремі потяги у спеціальних випадках.
- Заборонено відвідувати заклади паліативної допомоги та соцзахисту, тобто будинки літніх людей та інтернати.
- Заборонено відвідувати пункти, де тримають мігрантів.
- Також уряд ввів низку обмежень на відключення газо- і електропостачання для ключових інфраструктурних об’єктів у сфері теплогенерації та електроенергії.
Міністерство охорони здоров’я має припинити планову госпіталізацію і планові операції – всі, крім екстрених.
Всі нові норми (наприклад, про паспорт) почнуть діяти з дня офіційної публікації – в уряді пояснили BBC News Україна, що це має статися завтра.
Водночас окремі заборони (ходити по вулиці без масок чи більше, ніж удвох) вступлять у силу з 6 квітня.
Всі заборни, відповідно до документу, діятимуть до 24 квітня.
Водночас в уряді вже заявляють, що можуть продовжити карантин, якщо цього вимагатиме ситуація з поширенням корнавірусу.
Проте сам Денис Шмигаль у п’ятницю припустив можливість поступового послаблення карантину, якщо динаміка захворюваності почне знижуватися.
Наприклад, у кінці квітня можуть частково відновити рух громадського транспорту та дозволити ходити на роботу людям працездатного віку.
Решту обмежень мають залишити.