Про перевірку дій посадових осіб ПАТ “Дніпроазот”, які призвели до створення дефіциту рідкого хлору – основного реагенту для очищення питної води в Україні повідомляє прес-служба СБУ, – передає “Українська правда”.
У СБУ нагадали, що з 15 червня адміністрація “Дніпроазоту” в порушення договірних зобов’язань та без завчасного попередження призупинила виробництво та відвантаження рідкого хлору водопостачальним підприємствам України, чим унеможливила обеззараження питної води і створила загрозу виникнення масових отруєнь та поширення епідемій.
Також вказується, що СБУ перевіряє обґрунтованість збільшення у декілька разів вартості реагенту на шляху від виробника до кінцевого споживача.
“За результатами перевірки слідчими СБУ буде прийнято рішення щодо кваліфікації за Кримінальним кодексом України дій осіб, причетних до штучного створення передумов до виникнення надзвичайної ситуації”, – підсумували у прес-службі.
Робота “Дніпроазоту” зупинилася 15 червня через підвищення ціни на газ. Адміністрація підприємства “Дніпроазот”, яке є виробником рідкого хлору, що використовують водоканали для знезараження питної води, раніше попереджала про припинення поставок і зупинку виробництва рідкогно хлору.
У “Київводоканалі” попередили, що через припинення поставок та зупинку виробництва рідкого хлору на “Дніпроазоті” можуть бути проблеми із подальшим знезараженням питної води.
Наразі ситуацію з поставками хлору не вирішено, хоча 13 липня прем’єр-міністр Володимир Гройсман заявляв, що рідкий хлор буде попри проблеми хімзаводу “Дніпроазот”.
У Миколаєві з 10:00 16 липня у зв’язку з цією ситуацією знизили водопостачання абонентів.
Також повідомлялося, що Харків може залишитися без води вже 21 липня, а Миколаїв, Кривий Ріг і Житомир – у серпні.
17 липня у “Дніпроазоті” заявили про готовність відновлення роботи за умови підвищення цін.