У столиці публічно обговорюватимуть підвищення вартості проїзду в метрополітені та наземному транспорті до 8 грн. Про це йдеться на сайті Київської міської державної адміністрації.
Громадське обговорення триватиме до 3 червня 2018 року. Участь у ньому вже взяли 33 особи: 2 підтримали підвищення, 31 людина висловилася проти.
“Думку киян вивчатимуть шляхом електронних консультацій на офіційному веб-порталі КМДА. Окрім того, передбачена зустріч із громадськістю, про час і дату якої повідомлять додатково”, – розказали в адміністрації.
У КМДА також опублікували розрахунок нових цін на проїзд, як і обіцяв мер Віталій Кличко. Але вони викликають, якщо не здивування, то питання. Чому за два роки проїзд в громадському транспорті виріс майже в 5 разів? Невже ми стали більше заробляти? Невже середня зарплатня по Києву дійсно перевищує 12500 гривень на місяць, як то каже статистика? (Подейкують, що середня зарплатня киян не перевищує 7 000 грн). Невже транспорт, який закупається вже чотири роки поспіль так швидко зношується, а ремонтувати його нікому? І це тільки початок тих питань, на які доведеться відповісти команді Кличка.
До речі, а може це лише передвиборча «вистава»? «Вони наполягали, але я не піддався, не став зраджувати киян!», – скаже Віталій Володимирович й отримає ще шматок підтримки.
Не будемо займатися підрахунками, оскільки в кожного вони свої, і кожен може їх обгрунтувати. Але анічогісеньки не було зроблено з боку адміністрації Кличка, аби якось покращити логістику проїздів, зменшити кількість пільговиків, – сьогодні 23 категорії людей їздять безкоштовно, і рахувати реальні гроші.
Я не кажу вже про, що пенсіонери й пільгові категорії громадян – це основна маса тих, хто заповнює громадський транпорт навіть у часи пік. Якщо брати до уваги європейський досвід, то треба або робити монетизацію цих пільг, аби людина тричі подумала, чи їхати їй зайвий раз за більш дешевшими продуктами на інший бік міста двома видами транспорту, чи зекономити ці кошти та нерви киян, які поспішають на роботу. До речі, в Німеччині немає безкоштовного громадського транспорту. Є пільгові категорії населення, які сплачують лише половину вартості квитка, та ще й не в пікові години.
Звісна річ, це питання треба було підняти на обговорення ще багато років тому, а не скиглити, що «Киїпастранс» сидить по прибутках у глибокій «д…і».
І ще одне питання, а як будуть почувати себе касири і контролери, коли збуджений народ просто буде посилати їх якнайдалі? Невже завжди будуть йти на конфлікт та ризикувати своїм здоров’ям та нервами?