Зустріч президента України Петра Порошенка з канцлером Федеративної республіки Німеччина Ангелою Меркель має посприяти узгодженню чітких кроків з метою розгортання миротворчих сил Організації Об’єднаних Націй на сході України.
Про це міністр закордонних справ України Павло Клімкін сказав в ефірі телеканалу “Інтер”, передає УНІАН.
Зокрема, його запитали, чого він очікує від зустрічі Меркель та Порошенка в рамках візиту глави Української держави до ФРН 9-10 квітня.
“Я очікую перше – чіткого погодження тактики як просуваємо миротворців, саме дуже чітких кроків”, – заявив глава МЗС.
У зв’язку з цим дипломат наголосив, що це питання вже було погоджено з французькою стороною під час нещодавнього візиту міністра Європи і закордонних справ Франції Жан-Ів Ле Дріана.
“Наступний крок – це погодження з американцями. У нас є спільна концепція. Зараз має бути саме спільна тактика”, – заявив Клімкін.
Також його запитали, чи є чітке розуміння, коли ідея щодо миротворців перетвориться у конкретне рішення. Водночас, конкретним рішенням, за словами Клімкіна, стане ухвалення відповідної резолюції на засіданні Ради безпеки ООН.
“Чи є 100-відсоткова гарантія, що Росія його виконає так як є? Давайте подивимося, що робить Росія. Тому ось цей тиск, який на сьогодні будується, це і є та сама гарантія”, – заявляє дипломат.
“Зараз у нас є спільна позиція – Німеччина, Франція, Сполучені Штати. Після цих контактів найвищого рівня, будемо дуже тиснути на Росію, з тим, щоб це реалізувалося, і маємо це зробити звичайно як поштовх для того, щоб це почалося. Якщо вона буде дотискуватися – тоді у нас є шанс, і я в це вірю”, – наголосив глава МЗС.
Клімкін додав, що візит Порошенка до Німеччини наступного тижня – це тільки перший крок.
“Буде дуже багато контактів на найвищому рівні. І Меркель, і Макрон будуть говорити з Трампом. Будемо зустрічатися в двосторонньому, тристоронньому форматі, і будувати цей тиск, але обов’язково координувати і тактику і стратегію”, – заявив Клімкін.
Крім того, він зауважив, що на порядку денному перебуває і багато інших питань, серед яких деокупація Криму.
“А ці турбіни Siemens – де маємо дотиснути, а присутність німецького бізнесу, а “Північний потік” – де маємо дуже багато чого зробити, і кожен європейський проект має відповідати європейським правилам”, – сказав Клімкін.