Детективи НАБУ під керівництвом САП повідомили колишньому керівнику ДП “Укркосмос” про підозру у зловживанні своїм службовим становищем (ч.2 ст.364 КК). Про це повідомляє прес-служба НАБУ, – передає Українська правда.
Цього ж дня повідомлено про нову підозру в організації зловживання службовою особою своїм службовим становищем (ч.3 ст.27, ч.2 ст.364, ч.5 ст.191, ч.3 ст.209 КК України) позаштатному раднику: про першу підозру чоловіку повідомили ще у грудні минулого року.
За інформацією НАБУ, слідство встановило, що впродовж 2011-2017 років підозрювані організували схему, в результаті якої вивели за кордон та легалізували 8,245 мільйонів доларів призначених для будівництва ракети-носія на потужностях ДП “ВО Південмаш”, та виділених за кредитом Канадського експортного агентства під гарантії українського уряду в розмірі 292,4 мільйона доларів.
За інформацією НАБУ, задля цього колишній генеральний директор ДП “Укркосмос” за вказівкою свого позаштатного радника підписав та передав представникам генерального підрядника проекту зі створення Національної супутникової системи зв’язку України — канадській корпорації Macdonald, Dettwiler And Associates Corp — документи з вимогою перерахувати кошти на рахунок компанії, підконтрольної позаштатному раднику цього ДП.
В результаті цих дій, 8,245 мільйонів доларів з отриманих компанією позаштатного радника, що зареєстрована Республіці Кіпр, були використані у власних інтересах підозрюваного.
Як зазначається у повідомленні, в результаті таких дій було зірвано запуск першого українського телекомунікаційного супутника “Либідь”, як однієї зі складових побудови Національної супутникової системи зв’язку України. Проте, додають у Бюро, на даний час Кабінетом Міністрів України продовжується обслуговування отриманого державним підприємством кредиту, за яким Канадському експортному агентству вже сплачено близько 6 мільярдів гривень.
Екс-керівник ДП є третім підозрюваним у кримінальному провадженні, що розслідують детективи НАБУ. Ще двом особам — колишньому позаштатному раднику генерального директора Національного космічного агентства України та особі-посереднику — про підозру повідомлено в грудні 2018 року.
Раніше повідомлялося, що канадська компанія припинила співпрацю з Україною щодо запуску телекомунікаційного супутника через зникнення 8 мільйонів доларів у офшорах.