Конституційний суд України сьогодні, 24 вересня розпочне свою роботу у повному складі. Президент України Петро Порошенко привітав із складанням присяги новопризначених суддів, йдеться у повідомленні прес-служби глави держави у Twitter.
Зокрема, Порошенко нагадав, що після дискусій Верховна рада спромоглася обрати двох членів Конституційного суду. “Вдруге за цей рік ми збираємося тут, в стінах Конституційного суду України, з приводу присяги новопризначених суддів. Зараз це відбувається по новій процедурі. Закон передбачає прозору процедуру і безпрецедентну відкритість обрання суддів”, – зазначив він.
Також президент привітав новопризначених суддів. “Вперше з часів Революції гідності Конституційний суд працюватиме у повному складі”, – зазначив Порошенко.
Нагадаємо, 20 вересня Верховна рада України призначила двох суддів Конституційного суду України. Зокрема, суддями КСУ були призначені Ірина Завгородня та Олег Первомайський. Їх призначення підтримали 230 нардепів.
Зазначимо, на посади суддів КСУ претендували такі кандидати: Ірина Завгородня, Микола Короткевич, Олег Первомайський та Наталія Якимчук. Нардепи провели рейтингове голосування, щоб визначити двох кандидатів.
За результатами голосування Завгородня отримала 223 голоси, Короткевича підтримали 68 парламентарів, за Первомайського проголосували 238 нардепів, а за Якимчук – 121 депутат ВР. Після цього глава парламенту Андрій Парубій поставив на голосування питання призначення Завгородньої і Первомайського суддями КСУ.
РБК-Україна також писало, що представник президента в парламенті Ірина Луценко в четвер анонсувала, що народні депутати планують сьогодні завершити процес створення Конституційного суду, а 17 вересня під час погоджувальної ради парламенту Луценко сказала, що депутати ВР досі не запропонували двох кандидатів на посади в оновлений Конституційний суд України.
Відзначимо, в липні спікер парламенту Андрій Парубій анонсував, що Верховна рада України повинна обрати суддів Конституційного суду. При цьому глава ВР очікував, що Рада пройде це питання без особливих труднощів, оскільки воно не таке об’ємне, як оновлення Центральної виборчої комісії, однак розгляд тоді так і не відбувся.