Під час пандемії люди стали більше проводити часу онлайн, що вплинуло на швидкість завантаження та якість відео, пише New York Times.
Карантини, запроваджені у багатьох країнах світу, зробили людей більш залежними від інтернету для спілкування, роботи, навчання та розваг.
Значне зростання у використанні YouTube, Netflix, відеоконференцій у Zoom, дзвінків по Facebook та відеоігор стало позначатися на інтернет-інфраструктурі, хоча трафік ще не досяг свого піку.
У Євросоюзі вирішили діяти на випередження. Стрімінговим компаніям, на кшталт Netflix та YouTube, наказали зменшити якість відеофайлів, щоб менше перевантажувати інтернет-трафік. У США безпровідним провайдерам дали доступ до більшого спектру, щоб підвищити потужність їхніх мереж.
Інтернет-провайдери кажуть, що в березні лише за кілька днів досягли зросту, якого розраховували досягнути за весь 2020 рік.
У Європі інтернет-трафік на домашніх фіксованих мережах зріс більш ніж на 30%. Користувачі стали вдвічі більше грати в онлайн-ігри та використовувати відеоконференції. Надсилання повідомлень по WhatsApp зросло в чотири рази.
Збільшення трафіку та навантаження на інтернет-мережі уповільнило швидкість завантаження веб-сторінок та додатків, пише видання. Великий попит змусив провідних провайдерів зайнятися збільшенням потужностей.
В Іспанії використання інтернету зменшується лише о 8 годині вечора, коли всі люди підходять до вікон аплодувати лікарям. “Раптом о 8 годині використання падає, а потім знову росте. Це прекрасно”, – каже виданню представник іспанського провайдера Telefonica.