Спеціалісти Наукового інституту Вейцмана влаштували одне з найдетальніших досліджень, присвячених ефективності пробіотиків. Висновки були оприлюднені в журналі Cell, – передає BBC.
Хоча пробіотики активно рекламуються як елементи, корисні для шлунково-кишкового тракту, результати дослідження показують, що в реальності вони чинять або дуже невеликий вплив на організм людини, або є повністю неефективними.
Вчені створили коктейль, що містив 11 “корисних” бактерій – зокрема, лакто та біфідобактерії. 25 добровольців, що погодилися на участь в експерименті, пили цей коктейль протягом місяця.
Згодом у піддослідних під наркозом брали проби різних ділянок шлунку, а також товстої і тонкої кишки: дослідники спостерігали за активністю бактерій і те, чи впливають вони на активність шлунково-кишкового тракту.
Висновки досліджень показали, що принаймні в половині випадків корисні бактерії, що потрапили в організм, одразу залишили його природним шляхом. В усіх інших випадках вони залишались в організмі, але дуже ненадовго.
Таким чином, група ізраїльських вчених дійшла до висновку, що користь від їжі, збагаченої пробіотиками – біологічно активними добавками, що містять живі мікроорганізми, – мінімальна.