Відбулась презентація директора Департаменту соціальної політики КМДА Юрія Крикунова на тему: «Звіт про виконання та внесені зміни до міської цільової програми «Турбота. Назустріч киянам».
Ще 15 листопада 2018 року Депутати Київради підтримали зміни до програми «Турбота. Назустріч киянам». Відтак близько 60 млн грн столиця спрямує на підтримку учасників АТО та малозабезпечених киян у 2018 році. У Департаменті соціальної політики зазначають, що такі коригування стали можливими за рахунок перерозподілу зекономлених коштів. Під час зустрічі директор Департаменту соціальної політики Юрій Крикунов представив інформацію про зміни до Програми та хід її виконання за 9 місяців поточного року.
«Турбота. Назустріч киянам» передбачає виділення коштів на забезпечення протезами, технічними засобами реабілітації інвалідів та особистої гігієни. У 2018 році фінансування програми «Турбота. Назустріч киянам» збільшено до 1,665 млрд грн. 246 млн додатково буде спрямовано на вирішення гострих соціальних питань до кінця 2018 року.
Кошти підуть на надання щомісячної адресної матеріальної допомоги для покриття витрат на оплату житлово-комунальних послуг учасникам АТО та членам їхніх сімей. Місто надаватиме таку підтримку і членам сімей киян, які перебувають в полоні, або зникли безвісти.
Кошти будуть спрямовані на адресну матеріальну допомогу членам сімей загиблих киян, які брали участь в проведенні АТО та бійцям – добровольцям АТО, на ці цілі виділено – 13,9 млн грн. Крім того, передбачається одноразова адресна матеріальна допомога малозабезпеченим верствам населення міста Києва, які опинились в складних життєвих обставинах – 8,0 млн грн. Також, 17,4 млн грн виділено на технічні та інші реабілітаційні засоби для людей з інвалідністю. На оздоровлення ветеранів війни та праці ,інвалідів та чорнобильців передбачено 12,0 млн грн. З бюджету на оздоровлення дітей киян – учасників АТО у супроводі матері, батька або особи, яка замінює батьків виділено 1,6 млн грн. А на компенсацію за пільговий проїзд виділено 187 млн грн, але потребою є 302 млн, тобто ще 115 млн не вистачає.
«В пріоритет ми ставимо освітній напрямок, ми віримо, що в 2019 році ми вже повідомимо про успіхи. Також, для нас важливим є туристична привабливість міста, ми працюємо над правилами розміщення реклами і демонтуємо незаконні рекламні щити. Важливим аспектом є й захист культурної спадщини та соціального захисту. На соціальний захист передбачено в 2019 році 20%. Ця галузь є приорітетною, ми намагаємось стати першим містом з рівня соціального захисту. Все починається з Києва», – зазначив Валентин Мондриївський заступник київського міського голови КМДА.
Окремою є допомога для киян-учасників АТО. На обліку в Реєстрі киян-учасників АТО, членів їх сімей та членів сімей загиблих киян-учасників АТО, на обліку перебувають 26 569 людини. А по місту є 351 загиблий киянин-учасник АТО.
Станом на сьогодні у 2018 році вже отримали:
– щорічну матеріальну допомогу – 25 980 учасника АТО в розмірі 5 000 грн на загальну суму 130 млн грн;
– щорічну матеріальну допомогу – 546 членів сімей загиблих киян-учасників АТО в розмірі 25 000 грн на загальну суму 13,65 млн грн;
– допомогу на поховання киян-учасників АТО – 43 людини в розмірі 5 000 гривень на загальну суму 215 тис. грн;
– щомісячну адресну матеріальну допомогу для покриття витрат на оплату житлово-комунальних послуг – отримали 431 людини на загальну суму 12,564 млн грн;
– придбано 1843 оздоровчих путівок на загальну суму 18,794 млн грн, з них – 1075 путівок для дітей та 768 путівок для осіб, які супроводжують дітей (відпочивали в санаторіях «Карпати» Закарпатська обл. та «Славутич» Дніпропетровська обл., готельному комплексі «Наташка» Закарпатська обл., культурно-оздоровчому центрі «Пролісок» Конча-Заспа м. Київ, на оздоровчій базі відпочинку «Глобус» Одеська область).
– у 2018 році направлено 67,3 млн грн для забезпечення субвенцією 42 родини загиблих киян-учасників АТО, а також для інвалідів I-II групи з числа військовослужбовців, які брали участь у АТО, та потребують поліпшення житлових умов.
«Хочу зазначити, що 872,9 тис. осіб у Києві користується пільговим проїздом. І Київ є єдиним містом, що зможе ще в цьому році затвердити програму «Місто без бар’єрів», – зазначив Юрій Крикунов, Директор Департаменту соціальної політики КМДА. Програма «Київ без бар’єрів» на 2018 – 2021 роки» підготовлено. До кінця року вона має потрапить на розгляд профільних комісій Київради і на початку наступного року буде винесена на одне з пленарних засідань Київради.
Згідно з програмою буде створенно в Києві механізми толерантності, забезпечення рівних прав і рівних можливостей, впровадження принципів універсального дизайну у формуванні міського простору, істотне підвищення рівня доступності всіх елементів міської інфраструктури для маломобільних груп населення, розробка та впровадження міських стандартів адаптації об’єктів до потреб осіб з інвалідністю, поліпшення їх інформаційного, комунікативного і освітнього супроводу та права на працю. В рамках реалізації програми заплановано: обладнання житлових будівель пандусами та утримання їх в належному технічному стані; обладнання існуючих об’єктів дорожньо-транспортної інфраструктури, вулично-дорожної мережі спеціальними та допоміжними засобами, зокрема наочно-інформаційними, а також пішохідних переходів – пониженими бордюрами; облаштування спеціальних місць для паркування транспортних засобів людей з обмеженими фізичними можливостями; облаштування регульованих переходів напрямними огородженнями та спеціальними звуковими світлофорами для створення безпечних умов руху людей з вадами зору; збільшення на автобусних маршрутах загального користування кількості транспортних засобів, пристосованих для перевезення осіб з обмеженими можливостями та інших маломобільних груп тощо.