Кандидат у президенти від «Соціалістичної партії» Ілля Кива вніс заставу в розмірі 115 тисяч 260 гривень за поліцейського Василя Мельникова, підозрюваного у побитті ногами праворадикалів С14 у Києві.
“Вношу заставу за Василя Мельникова”, – написав Кива у Facebook.
Політик також оприлюднив відео, у якому висвітлюється безпосередньо процес передачі заставних коштів.
“Тепер ми будемо чекати чистоплотного повноцінного рішення суду. Закон один для всіх – це наша позиція, але своїх ми не кидаємо”, — сказавав Кива.
Після цього кандидат у президенти заявив, що впевнений, що правоохоронці “мають право на застосування сили проти тих, хто не знає міри своєму “активізму” і перетворює його в протиправні дії”.
Кива додав, що “не дозволить принижувати роботу поліцейських” і буде захищати кожного з них.
Згодом Ілля Кива оприлюднив ще одне відео, у якому повідомив про своє ставлення щодо останніх подій у Києві:
Як громадянин, офіцер та голова профспілки МВС України Ілля Кива вважає, що вину мають доводити у суді, і якщо підозрюваний винен, то він має понести покарання. Але до того часу, підкреслив політик, діє презумпція невинності.
Щодо особистого ставлення до подій 9 лютого Кива виказав неоднозначність і висловив думку, що треба тут розбиратись.
Нагадаємо, напередодні суд взяв Василя Мельникова під варту на два місяці з правом на заставу та відсторонив від виконання обов’язків.
Раніше повідомлялося, 9 лютого на Контрактовій площі у Києві перед зустріччю кандидатки в президенти Юлії Тимошенко з виборцями та поряд із акцією «Хто замовив Катю Гандзюк?» правоохоронці затримали групу людей .
Учасники акції стверджують, що поліція застосувала силу під час затримання, забрала їхні речі та відмовилася віддавати. Через це затримані почали «протестувати», після чого, за словами активістів, поліція застосувала сльозогінний газ та побила їх.
Держбюро розслідувань порушило кримінальну справу через можливе перевищення влади працівниками поліції.
Водночас у поліції заявили, що затримані намагалися захопити Подільське відділення поліції.
Крім того, увечері 9 лютого активісти поїхали до будинку міністра внутрішніх справ Арсена Авакова та обстріляли його салютами, протестуючи проти дій поліції.