ЗМІ оприлюднили сенсаційну інформацію: буцімто інвестор Олега Ляшка вимагав від нього знятися з виборів, щоб дати місце більш прохідному кандидату. Як стверджує джерело всередині «Оппоблоку» (очевидно, близьке до Ахмєтова), в Ляшка вкладені величезні кошти, але результату немає. А й справді, останнім часом лідер радикалів робить ставку на епатаж та скандал, а цим вже нікого не здивуєш та не зацікавиш.
До речі, якби Ляшка прямо спитали, чи фінансує його Ахмєтов, він би обурився, та заявив, що партія існує за рахунок внесків заможних однопартійців – зокрема, Сергія Рибалки, Сергія Скуратівського, Валерія Вощевського та інших. Але журналісти знайшли кілька доказів того, що фінансування Олег Валерійович отримує і з каси Рината Ахмєтова. Співпраця між головою Радикальної партії і донецьким олігархом почалася ще в 2016 році. Тоді Ахмєтов намагався через Ляшка проштовхнути у парламенті ідею зниження тарифів на залізничні перевезення для металургійних підприємств. А за рік Ляшко і його фракція подали законопроект № 6382 про трирічне збереження підвищених мит на експорт металобрухту. Цей документ також був на руку Ахмєтову – він дозволяв металургійним підприємствам, які, в тому числі, належать Ахметову, зберегти брухт усередині країни для власних підприємств.
Ще один доказ зв’язків Ахмєтова і Ляшка – у лютому 2018 року виконавчий комітет Радикальної партії очолив Юрій Зінченко, колишній директор одного з маріупольських підприємств, що входить у групу компаній «Метінвест». Його небезпідставно вважають людиною, пов’язаною з Ринатом Ахметовим.
Співпраця Олега Ляшка та Рината Ахметова приносить лідеру РПЛ і медійні бонуси: не буває тижня на телеканалі «Україна», коли Ляшко не виступав би головним коментатором подій. Та й у газеті «Сегодня», що також входить до ахмєтовського медіа холдингу, за кілька років вийшли сотні матеріалів про Ляшка та його партію. У тому числі – з плашкою «реклама», за яку, згідно фінансовій звітності РПЛ, вони не платили.
Втім, преса охоче пише про Ляшка і без грошей, адже його друге ім’я – скандал. Так, нещодавно НАБУ закрило кримінальне провадження щодо незаконного збагачення Ляшка. Про це повідомили ЗМІ, посилаючись на свої джерела у правоохоронних органів. А й справді: Ляшко з дружиною накупили нерухомості на 20 млн гривень, і тепер їм не доведеться пояснювати – звідки взялись гроші.
Втім, Олег Ляшко відомий тим, що він і так нічого не пояснює. На будь-які звинувачення відповідає агресивним наступом або жартами. Так, наприклад, коли йому у жовтні 2017 року довелося пояснювати, як в його декларації з’явилися понад 500 тисяч гривень від виграшу в лотерею, він просто заявив, що вдало поставив на результати футбольних матчів.
А нещодавно спалахнув скандал за участю Ляшка, коли він зірвав засідання уряду. В такий епатажний спосіб він вимагав від прем’єра Володимира Гройсмана не продовжувати контракт з головою НАК «Нафтогаз» Андрієм Коболєвим. Втім, сам Коболєв вважає атаку Ляшка реакцією на те, що Нафтогаз намагається перекрити корупційну схему. Адже пропозиція Нафтогазу скасувати регульовані ціни на газ для населення та доступ споживачів до вільного газового ринку припинять монополії газзбутів у поставках газу. На думку Коболєва, таким чином, через Ляшка, йому «передали вітання» від Дмитра Фірташа, якому належить група Регіональна газова компанія, що, у свою чергу, включає в себе 20 газзбутів.
Цей закид Олег Ляшко поки що не прокоментував. Як і неприємний інцидент, пов’язаний з ним, що стався влітку минулого року у Сновській спортивній школі в Чернігівській області. Там місцеві школярі вишикувалися для зустрічі з лідером РПЛ у брендованих футболках «За Ляшка!». Що є прямим порушенням закону про агітацію. Сам Ляшко заявив, що діти одягли футболки з власної ініціативи. Таке пояснення дуже схоже на виправдування радикала щодо виграшу в лотерею. Таке ж несхоже на правду.
Схоже, виправдовуватися Олегові Ляшку доведеться і ще з одного приводу. Як написав у Facebook журналіст Олександр Дубінський, ім’я головного радикала країни фігурує у так званих Ukrainian Papers, де злито архів переписки українських можновладців. Згідно з цими даними, секретар партії Олег Кочармін, у серпні 2018 року замовляв російських хакерів, які мали ламати аккаунти відповідних людей. І розраховувався з ними рублями у самій Російській Федерації. Цікаво, як відповість на ці звинувачення Олег Ляшко?