У розпал пандемії коронавірусу чимало модних брендів та компаній переорієнтувалися на виробництво масок та костюмів для медичних працівників, пише USA Today.
Модний дім Dior відкрив свою студію у французькому місті Редон, щоб виготовляти маски для лікарів. А дизайнер Джорджіо Армані оголосив, що всі італійські фабрики компанії тимчасово переходять на виготовлення одноразових костюмів для захисту медиків.
Модний дім Prada у березні почав виробництво 80 тисяч медичних комбінезонів та 110 тисяч масок на своїй фабриці в італійській Монтоні на прохання регіону Тоскана.
Британський бренд Burberry перепрофілював свою фабрику з виготовлення тренчів у графстві Йоркшир на виготовлення нехірургічних халатів та масок для пацієнтів. А глобальну мережу постачання компанії використовують для доставки хірургічних масок для Національної служби охорони здоров’я Великої Британії. Компанія також фінансує дослідження з розробки вакцини в Оксфордському університеті.
Серед тих, хто взявся допомагати медикам, і конгломерат товарів люкс LVMH, якому належать кілька модних домів, зокрема Christian Dior, Fendy, Givenchy, Louis Vuitton та Marc Jacobs. У березні компанія оголосила про плани використовувати свою мережу дистрибуції для постачання масок.
Про плани виробництва масок оголосила і компанія Kering Group, якій належать модні доми Gucci, Saint Laurent, Bottega Veneta, Balenciaga, Alexander McQueen та Brioni. Також компанія заявила, що придбає та імпортує три мільйони хірургічних масок з Китаю для медиків у Франції.
Не лишилися осторонь і українські дизайнери. Світлана Бевза запустила виробництво безкоштовних комбінезонів для медиків на потужностях свого бренду Bevza, пише Marie Claire. До її ініціативи долучилися кілька інших дизайнерів.
Ще один український бренд Wildwood, що виготовляє шкіряний одяг, перепрофілював своє виробництво в Одесі на виготовлення захисних масок, які відправляють безкоштовно тим, хто їх потребує.