В даний час існує величезна кількість видів і методів контрацепції, тому кожна жінка може знайти для себе найбільш підходящий для здоров’я і способу життя варіант. Про це пишуть Цікавості.
Для того, щоб досконало розібратись із способом дії препарату, методи краще розділити на гормональні та не гормональні.
Гормональні методи
Комбінована оральна протизаплідна таблетка
Комбіновані протизаплідні таблетки складаються з естрогену у формі етинілестрадіолу і прогестина, такого як левоноргестрел або дезогестрел. Їх приймають щоденно, щоб підтримувати стійко низький рівень цих гормонів у крові і тим самим пригнічувати природний гіпоталамо-гіпофізарно-яєчниковий цикл, який підтримує овуляцію.
Цей метод контрацепції дуже популярний, проте має й недолік, який полягає в необхідності приймати таблетки щодня в один і той же час. Теоретично вони ефективні на 99,7%, але фактична ефективність становить 92%, тому що багато жінок досить часто пропускають прийом препарату.
Вагінальне кільце
Цей пристрій повільно вивільняє естроген і прогестоген, пригнічуючи природний цикл яєчників і пригнічують овуляцію. Його носять протягом трьох тижнів і знімають якраз перед менструацією. При правильному використанні ефективність даного методу досягає 100%.
Протизаплідний пластир
Протизаплідний пластир являє собою пластир, призначений для щільного прилипання до шкіри. Він містить естрадіол і прогестин, які повільно всмоктуються через шкіру. Протизаплідний пластир діє так само, як оральні контрацептиви і має ефективність понад 99% при правильному використанні.
Міні-таблетки
Ці таблетки, що містять тільки прогестаген, згущують слиз шийки і перешкоджають вільному проходженню сперматозоїдів в порожнину матки. Це, як наслідок, перешкоджає заплідненню. Ефективність даного методу — майже 100%.
Протизаплідна ін’єкція
Протизаплідні ін’єкції використовуються кожні три місяці до тих пір, поки жінка бажає використовувати цей метод контрацепції. З часом він вивільняє низьку дозу прогестерону для придушення нормальної овуляції, згущення цервікального слизу та запобігання дозрівання ендометрію, тим самим запобігаючи зачаття. На практиці він ефективний на 94%, але потенційно може бути ефективний майже на 100%.
Протизаплідний імплантат
Протизаплідний імплантат вивільняє прогестин, такий як левоноргестрел або етоногестрел. Він складається з одного або двох стрижнів, що містять препарат. Він діє так само, як ін’єкції протизаплідних засобів і ефективний на 100%.
Негормональні методи
Жіночий презерватив
Жіночий презерватив являє собою м’яку пластикову трубку або мішечок з кільцем на одному кінці, який використовується для вирівнювання піхви і запобігання проходження сперматозоїдів через шийку матки. Він може бути ефективний до 95%, але, оскільки багато жінок не можуть використовувати його належним чином, фактична ефективність знижується до близько 79%.
Чоловічий презерватив
Чоловічий презерватив являє собою латексну або поліуретанову оболонку, яка надівається на статевий член і запобігає потраплянню насіння в піхву. При належному використанні чоловічий презерватив може бути ефективний на 98%, але його фактична ефективність становить тільки 82%.
Вагінальна діафрагма
Вагінальна діафрагма являє собою силіконовий ковпачок, який надівають на шийку матки для блокування проходження сперми від піхви до матки. Ефективність становить приблизно 88-94%.