Мецола повідомила, коли мають початися переговори про вступ України та Молдови до ЄС

ЄС має розпочати переговори про вступ України та Молдови до союзу до кінця 2025 року, передає ФАКТИ.

Про це 2 жовтня під час спілкування з журналістами перед початком саміту Європейської політичної спільноти в Копенгагені повідомила президентка Європарламенту Роберта Мецола.

Вступ України та Молдови в ЄС: що відомо
Так, Мецола привітала Молдову з перемогою проєвропейської партії на парламентських виборах і зазначила, що російське втручання не змогло завдати країні суттєвої шкоди. 

– Люди чітко обрали європейський шлях, і ми побачили, що втручання та залякування не спрацювали. Нам також потрібно усвідомити, що треба бути готовими протистояти загрозам нестабільності демократичних результатів виборів, – сказала Роберта Мецола.

Вона нагадала, що Мая Санду у своїй передвиборчій кампанії фокусувалася на надії на членство в ЄС, тож Європарламент “дуже чітко продовжуватиме заявляти, що нарешті настав час розпочати переговори з Україною та Молдовою, і нам потрібно зробити це до кінця цього року”.

На її думку, розширення є вигідним як для Євросоюзу, так і для країн-кандидатів.

– Це не благодійність. Це те, що працює для всіх нас. Це те, що зробить нас більш захищеними, те, що дасть нам більше стратегічного контролю, і ми можемо показати, що наші люди відкривають двері для нових країн та їхніх народів, коли вони хочуть приєднатися, – резюмувала президентка.

Нагадаємо, за підрахунком 100% протоколів голосування на виборах у Молдові, лідером у країні залишиться проєвропейська та пропрезидентська партія Дія і солідарність (PAS).