У Києві 15 липня пройшла публічна дискусія «Україна очима американців: виклики сприйняття та стратегії комунікації», організована за участі Українського безпекового клубу, Консервативної Платформи, InfoLight.UA та Фонду Ганнса Зайделя.
Під час заходу експерти обговорили, як змінюється сприйняття війни в Україні серед американців та що можна зробити для кращого взаєморозуміння. У центрі уваги були питання «втоми від війни», зниження інтересу медіа та перебільшень щодо масштабів підтримки США.
Ігор Жданов, керівник «Інформаційної оборони», підкреслив: міжнародна допомога, особливо американська, має величезне значення, бо «Україна тут захищає, в тому числі й США, від оцієї глобальної, практично вже третьої світової війни».
Жданов пояснив, що поширена теза про «втому від України» на Заході не зовсім відповідає дійсності: це радше звикання суспільства до довготривалої війни. При цьому, за даними опитування Gallup, яке він навів, 53% громадян США вважають, що їхня країна робить замало для України.
Також спікер наголосив: 90% коштів, виділених на допомогу Україні, фактично лишаються в США, зміцнюючи власну економіку та військовий сектор: «Ця допомога насправді важлива не лише для нас, а й для самих американців».
Важливим є і те, що, за словами Ігоря Жданова, жоден аудит Пентагону не знайшов випадків незаконного продажу чи втрати американської зброї Україною: «Американці звикли до кіношних сюжетів, де генерали продають зброю. Але уявіть, щоб український генерал продавав хаймерси? Це — нонсенс».
На завершення експерт закликав активніше комунікувати з американським суспільством, залучати тих, хто пережив війну, і розширювати співпрацю з представниками різних середовищ США.