Кажуть, що це дуже некрасиво цікавитися статками інших людей, коли вони цього не бажають. Але ж це не про статки міністрів та державних посадовців високого рангу. Тут вже й Закон на нашому боці, і просто цікаво.
Як відомо, 1 квітня закінчився термін подання електронних декларацій за 2017 рік для чиновників всіх рангів, яких народ, тобто, ми найняли на роботу. Щороку позаглядати в кишені високопосадовців стає все цікавішими й цікавішим і для простого громадянина, і для осіб, які опікуються перевіркою того, а чи не приховали щось ці державні мужі та дами. Звісна річ, про те, звідки в них мільйонні статки, шикарні фазенди, дорогі авто ті вишукані прикраси ми не дізнаємось, бо нам ніхто правди не розкаже, але заглянути в їх декларації сенс є. Що ж, почнемо.
Володимир Гройсман задекларував майже 80 млн гривень особистих доходів, пояснюючи такі великі статки куплею-продажем та орендою майна та відсотками на банківські вклади. Порівняно з 2016 роком наш прем’єр «погладшав» на 9,2 млн грн. Якщо ж долучити до нього і його родину то цифра зросте на 21 мільйон.
З тих, ким «опікується» наш прем’єр, тобто, зі списку перших осіб його кабінету, найбільш заможною виявилася виконуюча обов’язки голови МОЗ Уляна Супрун. Реформаторка вітчизняної медичної галузі хоча і збідніла в минулому році на 2,2 млн гривень, все ж таки не дарма має американський досвід накопичення та збагачення. Її особисті статки становлять, згідно декларації, 63,2 млн. грн, а от статки родини пані Супрун навіть вищі ніж у її шефа – 111,2 млн грн.
Що можна до цього додати. Майже всі міністри отримали свої доходи від здачі в оренду, продажу майна та відсотків на банківських вкладах. І лише один міністр – віце-прем’єр В’ячеслав Кириленко живе на одну зарплату. Згідно з декларацією, свій дохід чиновник отримує лише від неї. Він став найбіднішим міністром з особистим статком «лише» в 639 тис. грн