Міжнародні авіаційні навчання “Чисте небо-2018”, заплановані на жовтень поточного року, стануть наймасштабнішими за роки незалежності України, повідомляється на сайті українського Міністерства оборони.
“Понад 40 літальних апаратів, десятки зенітних ракетних комплексів, сотні військовослужбовців з України і майже з 10 країн НАТО будуть задіяні в наймасштабніших за роки незалежності України міжнародних навчаннях авіаційних підрозділів, які почнуться в середині жовтня 2018 року”, – йдеться в повідомленні.
Попередньо заплановано, що навчання “Чисте небо-2018” триватимуть близько двох тижнів.
“Відпрацювання тактичних завдань без застосування бойового озброєння буде в районі певних аеродромів, переважно в західній частині України, а також над територією Польщі та Румунії”, – розповів начальник штабу – перший заступник начальника авіації Командування Повітряних сил ЗСУ Олег Захарчук.
З української сторони будуть задіяні близько 20 літаків різних типів, вертольоти і БПЛА, стаціонарні і мобільні радіолокаційні підрозділи і мобільні вогневі групи підрозділів ППО.
США будуть представлені як льотними екіпажами, так і наземними силами і засобами, загалом в Україну прибуде понад 10 одиниць авіаційної техніки (літаки F-15C / D, С-130, КС-135, БПЛА МQ-9) і кілька фахівців з наземного інженерно-технічного складу, пошуково-рятувальної команди, підрозділів охорони, аеромедичної евакуації, кіберзахисту.
Разом з українськими та американськими пілотами завдання в небі будуть виконувати їхні польські та румунські колеги на літаках F-16C. Ще близько 10 країн НАТО планують задіяти передових авіанавідників та інших фахівців різних напрямків.
Під час навчань планується відпрацювати дії по авіаційному прикриття і підтримки, реалізувати спільні завдання з десантування вантажів та особового складу, забезпечення їх прикриття як днем, так і вночі, супроводу операцій з пошуку та рятування особового складу, а також виконання завдань з аеромедичної евакуації.
“За задумом організаторів, навчання “Чисте небо-2018” буде сприяти безпеці в Східній Європі і дозволять підвищити рівень підготовки екіпажів Повітряних сил ЗСУ у виконанні тактичних завдань в коаліційній середовищі, досягти принципово нового і якісного рівня сумісності з повітряними силами збройних сил США та інших країн – членів НАТО під час спільних повітряних операцій щодо забезпечення захисту повітряного суверенітету “, – підкреслюється в повідомленні.