Це перше подібне дослідження, яке британський уряд проводить, аби краще регулювати сферу репродуктивного здоров’я. У ньому взяли участь близько 7 тисяч жінок у віці від 16 років. Як виявилося, задоволення від сексу зростає з віком: менш як третина жінок у віці 55-64 років поскаржилися на нестачу приємного сексу за останні 12 місяців. За словами консультантки із репродуктивного здоров’я Сью Манн, “насолода від сексуального життя – це важлива складова психічного і емоційного здоров’я жінок”. “Наші дані показують, що сексуальне задоволення – ключова частина гарного репродуктивного здоров’я, і хоч багато жінок розповідають про сексуальні проблеми, мало хто з них звертається по допомогу”.
Суспільна стигма
Задоволення від сексу – друга проблема репродуктивного здоров’я, якою переймаються британські жінки, свідчить дослідження. На першому місці – уникнення небажаної вагітності, а на третьому – проблема болісних менструацій. Труднощі завагітніти – шоста за поширеністю проблема у британських жінок. А страх підхопити інфекцію, що передається статевим шляхом – сьома. При цьому ці проблеми турбують жінок по-різному залежно від віку.
Серед інших знахідок:
- Більшість сексуально активних жінок використовують щонайменше один засіб контрацепції.
- Близько третини із них використовують для контрацепції протизаплідні спіралі або імплантати.
- Ще третина – вживають протизаплідні таблетки.
- Кондоми – також популярний, але не такий регулярний засіб контрацепції.
Найбільше за контрацепцією стежать жінки у віці від 16 до 24 років. У цій віковій категорії тих, хто не використовує жодні популярні контрацептивні засоби – усього 12%, у порівнянні із 33% у категорії 35-44 роки і 45% у категорії 45-54 роки. Близько третини жінок у останні 12 місяців мали проблеми із репродуктивним здоров’ям: болісні менструації, проблеми із фертильністю чи менопаузу.
При цьому детальні інтерв’ю виявляли, що у багатьох ці проблеми впливали на повсякдення, хоча багато хто приховував проблеми від колег по роботі.
“Наше дослідження демонструє, що розмови про репродуктивне здоров’я все ще пов’язані зі стигмою, що є бар’єром для пошуку жінками допомоги”, – зазначає пані Манн. І додає: “Це, зокрема, стосується роботи, де жінки не почуваються достатньо комфортно, аби обговорювати зі своїми керівниками справжні причини лікарняних. Ми хочемо розширити можливості жінок дізнаватися більше про їхнє репродуктивне здоров’я і почуватися упевнено, говорячи про це”.