У МЗС заявили, що послаблення санкцій відбулося на тлі відсутності жодних конструктивних кроків з боку РФ
Міністерство закордонних справ України заявило, що схвалена Парламентською Асамблеєю Ради Європи резолюція щодо повернення РФ в ПАРЄ є неприпустимою поступкою Російській Федерації, яка здійснює збройну агресію проти України. Про це йдеться у заяві МЗС.
У відомстві заявили, що послаблення санкцій відбулося на тлі відсутності жодних конструктивних кроків з боку Російської Федерації.
“Те, що відбулося сьогодні в ПАРЄ, є свідченням відходу від задекларованих стандартів, принципів та цінностей Ради Європи внаслідок безпрецедентного тиску й фінансового шантажу з боку Російської Федерації. На жаль, це сталося внаслідок відвертого потурання з боку низки країн, керівництво яких, з одного боку, наголошує на необхідності припинення російської агресії проти України, а з іншого – заохочує агресора, йдучи йому на поступки“, – заявили у міністерстві.
У МЗС додали, що таким чином, Асамблея значно послабила свою роль у сучасній європейській політиці і здатність ефективно захищати верховенство права. В українському відомстві заявили, що проти такого рішення ПАРЄ.
“Незважаючи не те, що сьогодні ми стали свідками поразки європейського парламентаризму, моральна перемога залишається за тими країнами, які не підтримали руйнівні рішення в Раді Європи. Це були саме ті країни, які у своїй нещодавній історії або були окуповані СРСР, або сьогодні потерпають від російської окупаційної влади, яка продовжує здійснювати агресію і вбивати їхніх громадян. І саме вони достойні вважатися справжніми захисниками цінностей тієї Європи, до якої належить Україна“, – додали у МЗС.
Додамо, що за результатами голосування резолюцію в повному складі підтримали делегації з Франції, Туреччини, Азербайджану, Іспанії, Італії, Норвегії, Австрії, Словаччини, Португалії, Сербії. Частково рішення про повернення РФ в ПАРЄ підтримали Німеччина, Швейцарія, Молдова, Чехія, Вірменія і Нідерланди.
Україна, Грузія проголосували проти. Проти також проголосувала більшість делегатів від Польщі, Литви, Латвії, Естонії, Великобританії та Швеції.
Нагадаємо, виконуюча обов’язки голови комітету Верховної Ради України з питань євроінтеграції Марія Іонова заявила, що після повернення повноважень делегації Російської Федерації у ПАРЄ українська делегація може призупинити свою участь у цій організації.