На виборах президента Колумбії переміг кандидат від партії «Демократичний центр» 41-річний Іван Дуке.
Про це повідомляє Reuters.
Дуке здобув 54% голосів, а його суперник Густав Петро 42%.
Так, за Дуке проголосували 8 млн колумбійців. Водноча зазначається, що він здобув більшість тільки у 8 з 32 провінцій країни, зокрема й у столиці.
Густаво Петро не визнав перемогу Дуке і закликав людей вийти на мітинг.
Новообраного Дуке підтримує колишній президент країни Альваро Урібе Велес, який вже привітав його з перемогою.
Дуке вважають «зручним президентом для бізнесу», оскільки він хоче скоротити податки і підвищити інвестиції, збільшуючи зарплати і скорочуючи штат. Також він пообіцяв відновити розслідування злочинів, ймовірно скоєних повстанцями під час жорстокого 50-річного конфлікту з урядом.
27 травня у Колумбії розпочались перші президентські вибори після підписання мирної угоди з ліворадикальним угрупованням FARC.
Нагадаємо, 15 серпня 2017 року влада Колумбії оголосила про закінчення конфлікту з повстанцями FARC, який тривав понад 50 років.
Голова уряду Колумбії Хуан Мануель Сантос і голова FARC Родріґо Лондоньо Ечеверрі 27 вересня 2016 року в місті Картахена підписали угоду про припинення збройного конфлікту.
2 жовтня в Колумбії відбувся референдум, на якому з мінімальною перевагою перемогли противники угоди.
14 жовтня уряд Колумбії домовився про перемир’я з FARC, за яким почала слідкувати місія ООН.
13 листопада сторони підписали нову мирну угоду. Вже 17 листопада між повстанцями FARC і урядом Колумбії знову почалися бої.
Президенту Колумбії Хуану Мануелю Сантосу присуджено Нобелівську премію миру за спробу вирішення конфлікту між владою країни і бойовиками FARC.
Пізніше стало відомо, що повстанці FARC планують створити власну політичну партію.
Організація була сформована у 1960-их роках, як військове крило Комуністичної партії Колумбії. Низка країн, таких як США, Канада, країни Європейської співдружності та більшість латиноамериканських країн уважають FARC терористичною організацією. Куба і Венесуела, натомість, уважають таку класифікацію несправедливою і наполягають, що FARC — партизанська військова сила.