Про це повідомляє UA:Рівне.
“Залишки поховань, датовані 17-18 століттями, археологи знайшли під час розкопок у крипті костелу в жовтні минулого року. Їх могили були пограбовані “чорними” археологами. Ми їх розібрали, впорядкували і помістили у 15 трун. У двох трунах — священники, в інших — чоловіки, жінки та четверо дітей. Ідентифікувати вдалося лише чотирьох”, – повідомив історик, завідувач відділу реставрації Рівненського краєзнавчого музею Олексій Войтюк.
За його словами, дослідження проводили по рештках знайденого одягу, який, у свою чергу, порівнювали з портретами князів.
Помолитися за спочин пращурів приїхали до Клеваня 25 нащадків роду Чарторийських – представники чотирьох поколінь, які нині живуть у Польщі. Вони сподіваються, що решту кісток ідентифікують після генетичної експертизи, яку хоче профінансувати один із роду Чарторийських, що живе в Австралії. В його планах також реконструкція облич по черепах. Вона дозволить зробити портрети померлих, які будуть установлені біля трун.
“Кожне покоління повинне зберігати пам’ять про предків”, – додала найстарша спадкоємиця княжого роду Барбара Чарторийська.
Вона також сподівається, що держава зможе відреставрувати костел, який потребує ремонту.
Вже цього року в костелі перекриють дах, аби дощі не руйнували споруду.