Як повідомляє КП «Київкомунсервіс», нещодавно біля другої човникової станції, пляж Троєщина, місцеві жителі виявили «гору» викинутих використаних батарейок.
Зважаючи на кількість батарейок, зрозуміло, що це не люди викинули свої батарейки, їх явно хтось системно збирав. Недобросовісна компанія, яка збирала ці батарейки має понести відповідальність за скоєний злочин.
Скоєний злочин зафіксували громадські організації та разом із місцевими жителями звернулися до КП «Київкомунсервіс» за допомогою, аби зібрати небезпечні відходи.
Співробітниками «Комунсервісу» стихійне звалище небезпечних відходів було ліквідовано. Зібрано близько 300 кг відпрацьованих батарейок. Батарейки в повному обсязі будуть відправлені на переробку та утилізацію.
У підприємстві нагадали, що лише 1 батарейка забруднює 16 кв. м землі токсичними речовинами.
На офіційному сайті КП «Київкомунсервіс»: https://kks.kiev.ua/nebezpechni-vidhodi, розміщено повну інформацією щодо збору небезпечних відходів в складі побутових та правилами поводження з ними, карту з адресним переліком встановлених контейнерів для збору відпрацьованих батарейок, ртутних термометрів, енергозберігаючих ламп, якими може скористатись кожен мешканець столиці.
– Ми зробили добру справу за кошти підприємства, але потрібно розуміти – це не рішення в масштабах країни, ми не врятуємо всіх, коштів КП Київкомунсервісу не вистачить, – прокоментували подію у комунальному підприємстві. – Україні потрібна системна модель фінансування переробки таких відходів, розширена відповідальність виробника та імпортера. Для того, щоб 100% всіх батарейок в Києві та в Україні йшли на переробку, оплачувати переробку мають виробники та імпортери батарейок пропорційно продажам нових батарейок. Чим більше батарейок компанія ввезла та продала, – тим більше коштів вона оплачує за утилізацію. Саме так, це працює в Європі.