NASA оприлюднило унікальні кадри, що демонструють «відступ» льодовика Колумбія на Алясці. Зміна ландшафту зафіксувала апаратура з подорожніх Landsat.
Льодовик Колумбія, вперше згаданий вченими в 1974 році, сповзаючи з висоти 3050 м над рівнем моря до підніжжя Чугачських гір, заповнює ущелині, поповнюючи води протоки Принца Вільгельма, розташованої в Аляскинській затоці.
Супутники NASA вже близько 30 років допомагають фахівцям відстежувати рухому форму найбільш мінливого крижаного утворення. Знімки спеціально розфарбували, об’єднавши зелені ділянки, короткохвильові і ближні інфрачервоні хвилі електромагнітного спектра, для кращого сприйняття зображення. З такою обробкою лід і сніг набули яскраво-блакитний відтінок, хмари — білий або світло-оранжевий, зелень – зелений, вода – темно-синій.
Льодовик Колумбія на Алясці за час спостережень відступив на понад 20 км у напрямку на північ. На початку 2000-х шлях йому перегородили пік Кадин і Великий пік Нунатак. За 30 років льодовик втратив практично 50% свого об’єму.