В інформаційному агентстві «Інтерфакс-Україна» відбулась панельна дискусія Українського безпекового клубу, присвячена реакції на нові заяви Дональда Трампа щодо війни в Україні.
Трамп анонсував домовленість із НАТО, за якою США вироблятимуть «кращу у світі» зброю, продаватимуть її Альянсу, а той передаватиме її Україні. Крім того, він пообіцяв «мільярди доларів» допомоги та пригрозив Росії митами у 100%, якщо протягом 50 днів не буде укладено мир.
Голова клубу Юрій Гончаренко вважає, що ці сигнали з Вашингтона можуть свідчити про нові тенденції. Але, за його словами, головне питання — чи ці зміни матимуть довготривалий характер, чи стануть лише тактичним кроком.
«Є всі підстави говорити про те, що відбуваються певні зрушення. Але головне питання — це сталою тенденцією стане чи тимчасовим тактичним маневром», — зазначив Гончаренко.
Також експерт акцентував: коли у США змінюється політичне керівництво, Україні варто бути більш активною у спілкуванні з партнерами. Адже за понад 12 років війни і 3,5 роки повномасштабного вторгнення американське суспільство та політики почали зважати й на інші міжнародні виклики. Тому Україні слід будувати власну суб’єктну позицію, а не зводити комунікацію тільки до розповідей про трагедію.
«Ми не повинні апелювати лише до страждань, жертв і війни. Після 3,5 років повномасштабного вторгнення й 12 років війни загалом, американське суспільство і політичний клас фокусуються також і на інших конфліктах. Тому ми маємо бути не об’єктом співчуття, а суб’єктом політики», — підкреслив експерт.
Гончаренко підкреслив: потрібно пропонувати зрозумілі меседжі, демонструвати ініціативу та переконувати партнерів, що Україна здатна діяти самостійно, щоб продовжувати отримувати підтримку Заходу.