На банкноті зображено вінок з квітів, плодів і пшениці
Сьогодні, 17 грудня, Національний банк України планує випустити неплатіжну сувенірну банкноту “Сто гривень” за зразком “стогривенника”, який був введений в обіг 17 жовтня 1918 року. Банкнота містить водяні знаки, але платіжним засобом не є. Про це інформує пресс-служба НБУ.
Сувенірна неплатіжна банкнота створена з нагоди 100-річчя подій Української революції 1917 року та введення в обіг перших українських паперових грошей.
Наголошується, що навесні 1918 року український уряд ухвалив рішення змінити назву вітчизняних грошей з “рублів” на “гривні”, з метою підкреслити спадкоємність традицій держави з часів Київської Русі.
Купюра номіналом 100 гривень була виконана Георгієм Нарбутом. Банкнота виготовлена на папері з водяним знаком, проте не є платіжною. Тираж – 100 000 штук.
На банкноті зображено вінок з квітів, плодів, і пшениці. З обох боків стоять жінка в національному костюмі зі снопом пшениці та серпом у руці і чоловік у фартусі, спирається на молот, який оповитий лавром. Написи на звороті укладені у великій картуш з рослинно-плодовим орнаментом, а по боках – декоративні колони. В центрі композиції тризуб в лавровому вінку.