Національний банк України спрощує проведення банками та іншими фінансовими установами операцій з обміну валют, скорочуючи число паперів, необхідних для їх оформлення.
“Банки зможуть оформляти квитанції про валютно-обмінні операції не лише в паперовій формі, але і в електронному вигляді”, – коментує НБУ в релізі у вівторок зміни до Інструкції про порядок організації та здійснення валютно-обмінних операцій на території України, які вступлять в силу з 1 липня цього року.
Згідно з ними, банки отримають можливість зберігати відповідні документи в електронній формі, а також за згодою клієнта банк матиме можливість не оформляти йому паперовий документ. Зараз же банки зобов’язані оформляти два паперових примірники квитанції про здійснення такої операції: один – для клієнта, один – для зберігання в банку, а небанківські обмінники – ще й два касових чеки.
Також ані банки, аніі фінансові установи не вимагатимуть підпису клієнта на квитанції або документі РРО, якщо сума валютно-обмінної операції буде меншою 150 тис. грн.
НБУ уточнює, що для впровадження нових вимог, що стосуються застосування РРО (реєстратора розрахункових операцій) при проведенні обміну валют через платіжні пристрої та оформлення відповідних розрахункових документів РРО, квитанцій і чеків банкомату, він надав фінансовим установам шестимісячний перехідний період.
Протягом другого півріччя 2018 року ці фірми оформлятимуть валютно-обмінні операції за порядком, що діяв досі, а працювати по-новому – з 1 січня 2019 року.