Уряд Німеччини підтримує позицію щодо збереження транзиту газу через територію України, навіть після будівництва російського газопроводу “Північний потік-2”.
Про це повідомив заступник посла Німеччини Вольфганг Біндзайль під час круглого столу комітету ВРУ у закордонних справах щодо методів зупинення “Північного потоку-2”, передає РБК-Україна.
За його словами, для німецького уряду є важливим суверенітет України та її територіальна цілісність та мир в Україні.
“Говорячи про “Північний потік-2” я знаю, що є різні точки зору в Україні. Німецький уряд просуває можливість забезпечити транзит газу через Україну навіть після будівництва “Північного потоку-2″. Це обговорювалось нещодавно з президентом Путіним і на всіх рівнях”, – повідомив Біндзайль.
Він також додав, що одним з варіантів просування позиції України у переговорах з російським президентом може стати залучення закордонних інвесторів.
“Шлях, який ми бачимо: це запросити закордонних інвесторів в менеджмент для того, щоб вони долучились до управління газотранспортних систем України. Таким чином, це може посилити позицію України в переговорах і її стосунках з російським президентом”, – додав він.
Біндзайль також зазначив, що європейські компанії можуть бачити комерційну мотивацію у будівництві у “Північного потоку-2”.
“Я думаю, що німецький уряд бачить геополітичні ризики та політичну мотивацію російської сторони, що є за цим проектом. Але з боку європейських компаній немає сенсу заперечувати комерційну мотивацію”, – додав він.