Якби парламентські вибори проводились в найближчу неділю, то до Верховної Ради могли б потрапити представники шести політичних партій, серед яких продовжує лідирувати партія “Слуга народу”.
Про це свідчать дані останнього опитування, проведеного центром соціальних і маркетингових досліджень “Соціс”.
Згідно з результатами соцопитування, лідером електоральних симпатій серед політичних сил є партія “Слуга народу”, яку готові підтримати 42,6% серед усіх опитаних виборців.
Також долають 5-відсотковий прохідний бар’єр партія “Європейська солідарність” (7,9%), “Опозиційна платформа – за життя” (7,7%), “Батьківщина” (7,2%).
При цьому зберігають великі шанси пройти до парламенту партія “Сила і честь”, яку збираються підтримати 4,2% респондентів, і “Голос” з 4,1% підтримки виборців.
За партію “Громадянська позиція” можуть віддати свої голоси 2,4%, за Радикальну партію – 1,8%. “Свободу” – 1,3%. Рейтинг інших партій виявився на рівні 1% і нижче.
Ще більшу підтримку президентська партія має за даними Соціса серед тих, хто визначився з електоральними симпатіями і точно піде на вибори. У цій категорії за «Слугу народу» Зеленського готові віддати голос 51,3% виборців. За «Європейську солідарність» Петра Порошенка — 9,5%, за «Опозиційну платформу — За життя» Юрія Бойка — 9,2%, за «Батьківщину» Юлії Тимошенко — 8,7%, за «Силу і честь» Ігоря Смешка — 5%.
За «Голос» Святослава Вакарчука можуть проголосувати 4,9%.
Дослідження проводилося 29 травня-6 червня. Було опитано 4000 респондентів, статистична похибка вибірки склала +/- 1,6%.
В ході даного опитування 67, 7 % респондентів оцінили ситуацію в Україні, як напружену , 19,9% назвали її стабільною , а 8,9 % – вибухонебезпечною.
Серед опитаних 48,6 % вважають, що події події в Україні розвиваються у неправильному напрямку, 25, 9 % – за те, що у правильному,20% – « у чомусь в правильному, а в чомусь в неправильному».
Найгострішими проблемами респонденти назвали воєнний конфлiкт на Сходi України (62,1%), далі – низький рiвень зарплати чи пенсiї (48,7% ), пiдвищення тарифiв на комунальнi послуги (43,8% ), пiдвищення цiн на основнi товари, iнфляцiя (28,5% ), хабарництво i корупцiя у центральнiй владi (23,2% ), вiдсутнiсть роботи, безробiття (21,7%).