Якби вибори до українського парламенту відбулися б найближчої неділі, то реальні шанси пройти до Верховної Ради мали б 5 політичних партій.
Такі дані отримані в результаті загальнонаціонального опитування населення, проведеного з 13 по 21 червня Українським інститутом соціальних досліджень ім. Яременко та центром “Соціальний моніторинг”.
Згідно з опублікованими сьогодні на прес-конференції в Києві результатами соцдослідження, президентська партія “Слуга народу” може розраховувати на підтримку 45,3% респондентів серед тих, хто визначився зі своїм вибором і братиме участь в голосуванні на майбутніх парламентських виборах (або 35,1% серед усіх опитаних).
“Опозиційна платформа – « За життя “зібрала 12,1% голосів опитаних (або 9,3% серед усіх респондентів), за партію” Батьківщина ” голосували б 8,8% (або 6,8%), за” Європейську солідарність “, – 8,4% (або 6,5%), за “Голос” Святослава Вакарчука – 6,8% респондентів (або 5,3% респондентів).
Дані опитування свідчать, що до 5-відсоткового прохідного бар’єру наблизилася партія “Громадянська позиція”, за яку можуть проголосувати 4,5% респондентів з тих, хто визначилися зі своїм вибором і вирішили брати участь в голосуванні (або 3,5% серед усіх опитаних), а також партія “Сила і честь” з підтримкою в 4,4% (або 3,4% серед усіх опитаних).
Зберігає також шанси на потрапляння в парламент з урахуванням статистичної похибки і Радикальна партія Ляшка, за яку можуть віддати свої голоси 3% з тих, хто буде голосувати, і визначився з вибором (або 2,3% від усіх опитаних). Значно менша підтримка у ВО “Свобода” – 1,7% (або 1,3%), “Української стратегії” Гройсмана – 1,2% (або 0,9%). Партії “Об’єднання” Самопоміч “та” Опозиційний блок – Партія миру і розвитку “набирають лише по 0,9 % (або по 0,7% від усіх респондентів), інші партії мають підтримку до половини відсотка.
Разом з тим, не визначилися з відповіддю 12,9% респондентів (або 13% з усіх опитаних).
В ході опитування задекларували готовність взяти участь в голосуванні на дострокових виборах до Верховної Ради України 21 липня 2019 року 78,5% респондентів з числа громадян України, які мають право голосувати.
У висновках соціологів зазначено, що з урахуванням понижуючого коефіцієнта, введеного ними на основі відповідей під час виборів президента в 1,19 і понижуючого коефіцієнта в умовах перебування не за місцем реєстрації в 1,1, прогнозований рівень участі в голосуванні на позачергових виборах до Верховної Раду становить 50-60% з тих громадян України, що мають право голосу.
Загальнонаціональне опитування населення було проведене Українським інститутом соціальних досліджень ім. Яременко та центром “Соціальний моніторинг” методом особистого формалізованого інтерв’ю (face-to-face) за місцем проживання респондента з 13 по 19 червня 2019 р. Вибіркова сукупність репрезентативна за віком, статтю, типом населеного пункту і регіону і становить 3000 респондентів, з урахуванням стандартної похибки в +/- 1,8%.