Новий Т-72АМТ випробовують на військових полігонах

Основний бойовий танк Т-72АМТ, який був розроблений та виготовлений ДП “Київський бронетанковий завод”, проходить вогневі випробування на військових полігонах. Про це  повідомляється на сайті   “Укроборонпром”.

Для опрацювання всіх режимів стрільби нового танку різними типами боєприпасів, включаючи високоточні керовані ракети “Комбат” від підприємства Концерну ДККБ “Луч”, призначений цілий комплекс випробувань.

Саме можливість ведення вогню “Комбатом”, є однією з головних особливостей Т-72АМТ, який є модернізованою версією Т-72А. Дальність ведення вогню танку Т-72АМТ у два рази більша ніж у “попередника”, завдяки чому можливо знищити бронетехніку противника на дальності до 5 км.

При цьому відзначається, потужності “Комбату” достатньо для знищення навіть найзахищених ворожих танків, адже ракета має бронепробиття у 750 мм броні та, завдяки тандемній головній частині, повністю ігнорує динамічний захист противника.

Окрім того,Т-72АМТ отримав рівень захисту нового покоління, який забезпечується елементами динамічного захисту нового покоління та протикумулятивними решітками. Таке поєднання, зазначається у повідомленні, виявилось одним з найбільш ефективних під час боїв на Сході України та було впроваджено у виробництво.

Особливу увагу при розробці Т-72АМТ було приділено прицільному комплексу та засобам спостереження. Зокрема, новий танк отримав прилади нічного бачення з сучасними електронно-оптичними перетворювачами третього покоління для всіх членів екіпажу та нічний приціл для ведення вогню високоточними ракетами. Також у Т-72АМТ встановлений комплект з двох цифрових радіостанцій з захищеним каналами зв‘язку, що дозволяє напряму підтримувати зв‘язок із піхотними підрозділами, що має величезне значення для взаємодії на полі бою. До того ж, модифікація Т-72АМТ отримала сучасні супутникові засоби навігації.

Водночас, “Київський бронетанковий завод” також провів модернізацію ходової частини: виконана заміна гусениць на нові з резинометалевим шарніром і обрезиненою біговою доріжкою, що дозволило збільшити плавність ходу танку. А для зручності керування – встановлена камера заднього виду. Окрім того, танк отримав енергоагрегат, який дозволяє вести спостереження та відкривати вогонь з місця без вмикання основного двигуна, що дозволяє значно економити його ресурс.

Відео з випробувань можна подивитись тут:

0
Comments are closed
Recent Posts: