Урожай винограду в Грузії, який цього року очікувався обсягом не менше 200 тис. тонн, а на його переробку планувалося направити 150 тис. тонн, судячи з усього, до кінця жнив значно перевищить прогнозовані показники.
Як повідомляє в неділю Національне агентство вина, в Кахетії, головному виноградарському регіоні Грузії, де “ртвелі (збирання та заготівля винограду – ІФ) набуло завершальної фази, переробка винограду і доходи фермерів вже досягли рекордних показників за останні майже 30 років”.
“Сьогодні в Кахетії виноробні підприємства переробили 180 тис. тонн винограду (в основному, сортів “Ркацителі”, “Сапераві” і “Кахурі Мцване”), доходи ж фермерів досягли 245 млн ларі (близько $ 94 млн за поточним курсом)”, – йдеться в повідомленні.
За інформацією відомства, зараз ртвелі зі Східної Грузії переміщається на захід країни, в тому числі вже прийшов у північну його частину – регіон Рача-Лечхумі, де вирощують унікальні сорти червоного винограду “Александроулі” і “Муджуретулі”, з яких виробляють відоме вино “Хванчкара”.
Згідно з попередніми даними, цього року очікується отримати близько 1500 тонн винограду цих сортів, які ростуть тільки в мікрозоні Рача.
У Грузії збережені більше 500 видів виноградної лози. У 2018 році вперше за останні роки уряд відмовився від субсидування виноградарів і винних компаній, оскільки попит на грузинське вино на зовнішніх ринках, який збільшується, спонукає виробників нарощувати закупівлі винограду.
Як заявляв перед початком ртвелі міністр охорони навколишнього середовища і сільського господарства Грузії Леван Давіташвілі, “в умовах чистої ринкової економіки буде формуватися як ціна винограду, так і принципи поставок, і втручання в це держави надмірно”.
За даними Національної служби статистики, в 2017 році урожай винограду в Грузії склав 180,8 тис. тонн, що на 13,6% більше, ніж у 2016 році.
Минулого року Грузія експортувала в 53 країни 76,7 млн пляшок натурального виноградного вина (ємністю 0,75 літра) – в 1,5 рази більше, ніж роком раніше.