Президентом обіцяно “збільшити» кількість реально діючих аеропортів до 15. Зараз їх вже 16, Транспортною стратегією до 2030 передбачено 50.
Про це повідомив міністр інфраструктури Володимир Омелян у Facebook.
“Тобто, ми скоротимо їх кількість?”, – запитав Омелян.
Він вказує, що найбільшою проблемою цієї галузі зараз є наявність достатньої кількості літаків в українських авіакомпаній для здійснення внутрішніх авіаперевезень.
“Шляхи два: відкрити внутрішнє небо для іноземних авіаперевізників, вбивши вітчизняних, або запровадити державну програму нарощення флоту національних авіакомпаній, принагідно запустивши підтримку будівництва регіональних літаків на Антонові”, – пояснює міністр.
Також Омеляна здивувала заява президента про морські порти України:
“Я не знаю, що таке президентське “забезпечити розвиток п’яти морських портів”, але хотів би нагадати: в Україні 13 морських портів. І ще 5 в анексованому Криму. І ще один у В’єтнамі. П`ять розвиваємо, а решта: закриваємо, забуваємо, продаємо?”, – пише міністр.
Крім того, Омелян робить зауваження щодо витрат на інфраструктуру:
“Впродовж п’яти років ми витратимо 20 млрд доларів на інфраструктуру”, – стверджує президент. Ок, але тією ж Транспортною стратегією передбачено витратити мін 60 млрд дол на інфраструктуру до 2030 року. 60 ділимо на 2 = 30! Ми хочемо витратити на інфраструктуру на 10 млрд дол менше, аніж планували?”, – дивується міністр.
Також в Омеляна є запитання до заяви Зеленського про “Ми приведемо до ладу 24 тисячі км доріг”.
“Всього в Україні 179 000 км доріг. І ще близько 200 000 км комунальних. 24 000 км – ок, а решта що за 5 років?”, – каже Омелян.
“У 2019 році, маючи Дорожній Фонд у грубо 50 млрд грн, ми відремонтуємо близько 4000 км. З наступного року Дорожній Фонд має бути близько 70 млрд грн і ще 10 млрд грн на територіальні дороги. Себто, в рік можна робити мін 10 000 км. 24 000 ділимо на 5 = 4 800 км доріг на рік. Тобто, вдвічі менше від запланованого?”, – пояснює міністр.