Під загрозою зникнення близько 40 відсотків мов. Більшість з них мови корінних народів.
Про це повідомляє Twitter ООН.
«За даними Постійного форуму з питань корінних народів, під загрозою зникнення перебувають мінімум 40 відсотків з 6700 мов, які були у вжитку в 2016 році» — йдеться в повідомленні.
По данным Постоянного форума по вопросам коренных народов, под угрозой исчезновения находятся минимум 40 процентов из порядка 6700 языков, которые были в употреблении в 2016 году. Многие из них являются языками коренных народов pic.twitter.com/Fg62oNIBqq
— ООН (@UnitedNationsRU) April 16, 2018
Також зазначається, що більшість мов – це мови корінних народів, саме тому Генасамблея ООН проголосила 2019 рік Роком мов корінних народів.
«Генеральна Асамблея ООН проголосила 2019 Міжнародним роком мов корінних народів, щоб привернути увагу до гострої проблеми втрати цих мов. Підготовка до проведення Року буде обговорюватися на Постійному форумі з питань корінних народів, що відкривається в Нью-Йорку», — йдеться в повідомленні.
Генеральная Ассамблея ООН провозгласила 2019 год Международным годом языков коренных народов, чтобы привлечь внимание к острейшей проблеме утраты таких языков. Подготовка к проеведению Года будет обсуждаться на Постоянном форуме по вопросам коренных народов, открывающемся в НЙ
— ООН (@UnitedNationsRU) April 16, 2018
Нагадаємо, 9 березня 2018-го Президент України Петро Порошенко заявив про намір підписати указ про десятирічну програму зміцнення державного статусу української мови. Тоді він сказав, що отримав кілька звернень щодо оголошення 2018-го року «роком української мови».
За слова міністра закордонних справ Павла Клімкіна в Україні з 1 вересня розпочнеться рік французької мови.