Китайський космічний апарат Queqiao, призначений для ретрансляції сигналів місячного зонда «Чанье-4», надіслав на Землю фотографії планети і зворотного боку Місяця. Знімки оприлюднив китайський Чжецзянський університет, – передає Громадське.
Супутник-ретранслятор Queqiao підтримує зв’язок між місячним зондом «Чанье-4» та Землею. Його запустили у травні минулого року.
Станцію «Чанье-4» з місяцеходом запустили до Місяця пізніше, 7 грудня минулого року. 3 січня 2019 року станція здійснила успішну посадку на зворотному боці Місяця. Основне її завдання – фотографувати поверхню Місяця, вивчати склад грунту тощо.
Супутник Queqiao розташований на відстані приблизно 65-80 тисяч кілометрів від поверхні Місяця. Крім радіокомплексу, він оснащений інструментом NCFE, який проводить пошук низькочастотного радіовипромінювання і лазерним далекоміром для визначення відстані до Місяця.
Оптичні камери, встановлені на борту супутника, зробили кілька знімків землі та зворотного боку Місяця, які згодом були передані на Землю.
На одному зі знімків помітно антену інструменту NCFE.