Перше клоноване кошеня може з’явитися на світ до березня 2019 року в Китаї.
Про це, із посиланням на Global Times, повідомляє Укрінформ.
Так, заступник генерального директора пекінської біотехнологічної компанії Sinogene Чжао Цзяньпін повідомив виданню у вівторок, що компанія використала ту ж технологію, що була застосована для створення клону вівці Доллі, а перший китайський клон кота очікується в першому кварталі 2019 року.
Цзяньпін зазначив, попри низьку дослідницьку цінність клону, його компанія бачить величезний потенціал ринку клонування домашніх тварин в Китаї. Адже компанія пропонує послуги з клонування домашніх тварин вартістю $55,1 тис. за екземпляр, а фірма вже отримала замовлення від двох десятків клієнтів.
Клонування тварини в цілому займатиме 6-10 місяців.
Зазначається, вихованець-клон імітує зовнішній вигляд оригіналу, використовує те ж клітинне ядро, але йому не вистачає оригінальної пам’яті та емоцій.
“Попри те, що вони не зовсім такі ж, як оригінальний вихованець, клон все одно несе сильну емоційну підтримку своїм власникам”, – підкреслив Цзяньпін.
Повідомляється, що в Китаї кількість домашніх кішок і собак перевищує 91,5 млн особин.
Водночас, відзначає видання, клонувати собак складніше. Головним чином тому, що їхня репродуктивна фізіологія відрізняється від інших ссавців: яйцеклітини більш чутливі до стимуляції зміни зовнішніх умов. Проте китайські дослідники не зупиняються. Вони вже заявляють про можливість редагування генів, наприклад для усунення вроджених дефектів.