Тепер за перегляд відео в YouTube доведеться платити. Компанія вводить функцію платної підписки. Скористатися нею зможуть блогери, які мають понад 100 тис. підписників. Та в Україні ця система навряд чи працюватиме через недосконале законодавство, кажуть експерти.
У самій компанії називають такий хід способом диверсифікації доходів, про який просили користувачі порталу.
За словами директора з виробництва YouTube Ніла Мохана, автори будуть отримувати 70% від вартості передплати. У свою чергу, глядачі які будуть оформлювати передплату отримують доступ до розширеного списку емодзі, ексклюзивного контенту та атрибутики.
Деякі відеоблогери вже тестують цю функцію, а повністю вона запрацює восени, розповів директор офіційного сертифікованого партнера YouTube компанії Air Микола Рогінець.
Таким чином сайт відеоконтенту хоче мотивувати блогерів на створення більш якісного відео. Разом з тим в Україні ця функція не буде працювати через недосконале законодавство, вважає він.
“В інтернеті головне отримати аудиторію, а як її монетизувати – це вже другорядне питання. Якщо ти не збереш аудиторію, то не буде з кого отримувати гроші. Тому всі намагаються залучити користувачів. А як це зробити? Звичайно ж, за допомогою креаторів. Відповідно, якщо креатору цікаво працювати на платформі, то вона отримує своїх користувачів і може їх монетизувати. Якщо не цікаво – то нічого не вийде”, – зазначив Рогінець.
Як розповів Радіо НВ український ютуб блогер Семен Кременюк, платна підписка, також звільнить глядача від перегляду великої кількості реклами. А також – дозволить скачувати відео на мобільні пристрої та комп’ютери, додає блогер. За його словами, від цього нововедення зможуть виграти створювачі контенту різних жанрів.
“Коли ця функція запуститися, я думаю, вона приживеться, бо сама платформа YouTube для більш прогресивних користувачів інтернету. Разом з тим, це не буде масово. Навряд чи всі відразу ж підпишуться на всі платні канали”, – каже Кременюк.
Він прогнозує, що у фінансовому плані компанії-виробники контенту отримають позитивний ефект для доходів від монетизації YouTube.
Це вже не перше нововедення компанії, яке направлено на монетизацію своїх користувачів. На початку існування YouTube платив блогерам певну суму за кожні 1000 переглядів. Після того як на платформу прийшли рекламодавці, суму виплати за перегляди знизили, але почали нараховувати кошти за рекламу в відео контенті блогерів.