Служба безпеки України викрила колишнього заступника міністра охорони здоров’я на оборудках під час запуску цифрової медицини.
“Кіберфахівці Служби безпеки викрили ексзаступника міністра, чиї дії призвели до збитків державі на 2 млн грн та зашкодили створенню реєстру донорів, зокрема Єдиної державної інформаційної системи трансплантації органів та її інтегрування до систем іноземних держав та міжнародних організацій”, – йдеться в повідомленні СБУ в середу у телеграм-каналі відомства.
Як зазначено в повідомленні, згідно з програмами реформування медичної галузі представники МОЗ мали запровадити електронний реєстр живих донорів стовбурових клітин, а гроші під запуск проєкту було надано у вигляді кредитних коштів Міжнародного банку реконструкції та розвитку.
“Наприкінці 2018 року для впровадження заходів цифровізації заступник міністра укладає угоду з керівником однієї зі столичних ІТ-компаній. Згідно з підписаним документом підприємство отримало кошти на встановлення у відомстві програмного забезпечення для роботи відповідного реєстру донорів. Утім, підрядники не виконали договірних зобов’язань і не надали МОЗ необхідні технології. При цьому високопосадовець підписав акт приймання-передачі програмної продукції”, – інформують в українській спецслужбі.
У СБУ уточнюють, що на підставі кіберрозслідування та зібраних доказів служба ініціювала проведення судових комп’ютерно-технічних і почеркознавчих експертиз, які підтвердили причетність колишнього топ чиновника до незаконних дій.
“Серед іншого – підтверджено автентичність його підпису у фінансових документах. Наразі колишньому високопосадовцю повідомлено про підозру”, – наголошується в повідомленні.