Серед усіх нових санкцій Євросоюзу проти РФ вводиться заборона на використання автомобільних доріг у ЄС усім російським та білоруським автотранспортним операторам. Як заявив заступник міністра інфраструктури України Мустафа Найєм, “по факту, це повна транспортна блокада”. Але політик назвав альтернативні варіанти для громадян країни-терориста. Наприклад, вони можуть використовувати коней та оленів.
Також блок закриває доступ до своїх портів усім російським суднам та суднам, що перебувають в управлінні російськими компаніями. “По факту, це повна транспортна блокада. Що загалом не так уже й страшно – залишились ще коні, сані та олені”, – написав Мустафа Найєм у своєму Telegram 5 квітня.
Про нові санкції, які будуть введені проти країни-агресора, розповіла сьогодні президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн. Нові обмеження прокоментував Олександр Кубраков, міністр інфраструктури України.
“Ці рішення означають майже повну торгову ізоляцію окупанта, який, незважаючи на антилюдські дії в Україні, все ще міг працювати на європейських ринках. Тепер цього не буде, адже автомобільні, морські та авіаційні шляхи закриті. Вже у короткостроковій перспективі ми зможемо спостерігати масштабний негативний вплив нових санкцій на економіку як Росії, так і Білорусі”, – цитує Кубракова пресслужба відомства.
Що відомо про п’ятий раунд санкцій ЄС проти країни-агресора?
Офіційний список запропонованих обмежень Єврокомісія представила 5 квітня, але його мають затвердити наступного дня. Серед обмежень також – заборона імпорту вугілля з РФ, постачання нової техніки в країну.
Перелік обмежень мають затвердити всі члени ЄС. За словами фон дер Ляєн, досягнуто згоди за такими пунктами:
- заборона імпорту вугілля (на 4 млрд євро на рік), а також калійної солі, цементу, деревини, каучуку, ікри та горілки (на 5,5 млрд євро на рік);
- заборона експорту в Росію напівпровідників, комп’ютерів, електричного та транспортного обладнання, зокрема для виробництва скрапленого газу (загалом на 10 млрд євро на рік);
- закриття морських портів для російських суден та сухопутних кордонів для російських перевізників (за даними ЗМІ, за винятком енергоносіїв, продуктів харчування та ліків);
- заборона на всі транзакції з банком ВТБ та ще трьома банками, які вже відключені від SWIFT;
- додавання “десятків фізосіб” до списку санкцій (включно з олігархами та політиками).
Зазначається, що заборона на російське вугілля, якщо її схвалять країни ЄС, стане першим ембарго на імпорт енергоносіїв із Росії. Про газ і нафту, як і раніше, не йдеться – такий сценарій відкинула, насамперед, Німеччина. Проте відмовитись від російського вугілля у ФРН погодилися.